Nasze sposoby na aranżację roślin doniczkowych

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
użytkownik usunięty

Nasze sposoby na aranżację roślin doniczkowych

Post autor: użytkownik usunięty »

Do założenia tego tematu skłonił mnie wczorajszy post Elżbiety w fiołkach. A dokładnie to w jaki sposób rozwiązała problem czarnych, szpecących doniczek. Każdy z nas boryka się z podobnymi problemami, szukając różnych rozwiązań na to by wyeksponować piękno swoich roślin. Często również brak miejsca na parapecie zmusza nas do poszukiwania nowych pomysłów, czy to na stojące kwietniki, czy też na wiszące. Niebawem zima, do ogrodu będziemy wychodzili tylko w celu zaczerpnięcia świeżego powietrza, myślę że to dobry czas by bliżej przyjrzeć się naszym doniczkowym pupilom. Zachęcam Wszystkich do dzielenia się swoimi pomysłami z aranżacji roślin w mieszkaniu.

Na dobry początek pokażę ostatnie dzieło mojego męża, które powstało właśnie z braku miejsca na parapecie. Po przeprowadzce roślin z ogrodu do domu okazało się że nie ma ich gdzie ustawić, koniecznością okazał się kwietnik, którego wykonania podjął się mój mąż. Oto jego dzieło jeszcze przed pomalowaniem.

A tu na próbę z roślinami
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Artysta!!! :shock:

Przepiękne i przy tym jakie praktyczne.
Brawa!!!
:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

W imieniu męża dziękuję. Danielo jak widać los był dla nas łaskawy i przydzielił nam mężów z tak zwaną "złotą rączką" ;-) :lol:
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Wspaniałe dzieło i pięknie się prezentuje wypełnione roślinkami. :-D Moje gratulacje dla męża :-D
Załączniki
fajniemjk9.gif
fajniemjk9.gif (18.56 KiB) Przejrzano 5928 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiesiu dziękuję, ale może Ty również zdradzisz tu swoje pomysły na wyeksponowanie roślin ;-)
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Gosiu- moje roślinki stoją gdzie popadnie, większość na parapetach i podłodze ;-) . Część wisi w gotowych do powieszenia doniczkach ;-)

Obrazek
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiesiu bardzo ładna doniczka, gdzie udało Ci się takie cudo kupić? Zakładając temat, nie myślałam wcale o tym że zamieszczać tu mają pomysły tylko Ci którzy wykonali doniczki, kwietniki itp. samodzielnie, ale wszyscy którzy znaleźli ciekawy pomysł na to by rośliny miały przyjemną dla oka oprawę, czy znaleźli sposób na to by w ciasnych od roślin mieszkaniach stworzyć dodatkowe miejsce na rośliny, czy to kupując- robiąc ciekawe kwietniki czy też podwieszając je pod sufitem jak w pokazanym przez Ciebie przykładzie. Ciekawym pomysłem na ukrycie szpetnych donic i piękne wyeksponowanie roślin jest, tak ja to robisz Ty Wiesiu, umieszczenie ich w wiklinowych koszyczkach, czy oklejenie wykładziną jak to zrobiła Ela, ale może ktoś ma inny sposób? Może ktoś ma ciemne mieszkanie i wymyślił ciekawy, a zarazem ozdobny sposób na doświetlanie roślin domowych... Zapraszam serdecznie do prezentowania swoich pomysłów i poglądów dotyczących aranżacji roślin w domu.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

gosia2501 pisze:...pewnie widziałaś podobny, taki sam to raczej nie mój mąż wykonał na razie ten jeden jedyny. ;-) :lol: ...
Gosiu z pewnością nie był to ten sam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale tak bardzo mi się spodobał, że dzięki podaniu "namiarów" przez Jagodę już go zamówiłam :lol:
Aurora
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-09-04, 11:12

Post autor: Aurora »

Ja mam dużo roslinek zawieszonych na scianach na wieszaczkach drewnianych, które kupuje na bazarku
Obrazek
obecnie mam 9 takich wieszaczków w trzech kolorach :-)
jeszcze taki:
Obrazek
ładnie na takich wieszaczkach prezentuja sie paprotki:
Obrazek
Gorąco pozdrawiam
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Gosiu-takie doniczki zarówno wiszące jak i zwykłe kupuję w MAKRO,

ale większość kwiatów jak już zauważyłaś mam w wiklinowych osłonkach,

choć wykorzystuję w tym celu również inne pojemniki,
Obrazek

A jak zabraknie to owijam brzydkie doniczki korą lub trawą ;-)
Obrazek

Kwietnik na ścianie mam tylko jeden wykonany przez mojego M
Obrazek

Ale muszę pomyśleć o takich wieszaczkach jak zaprezentowała Bożenka, bo to świetny sposób na brak miejsca ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Super pomysł z trawą i korą nawet o tym nie pomyślałam a wygląda rewelacja a jedno pytanko czy ta trawa jest jakoś specjalnie suszona i jakbyś zechciała dokładniej opisać jak to robisz byłoby ekstra
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ewo szkoda że nie czułam potrzeby wcześniejszego posiadania kwietnika i nie pokazałam go wcześniej, bo miałabym dla Ciebie gotowy prezent ;-) :lol: :lol: :lol:
Bożenko niby proste, a nie pomyślałam wcześniej o kwietnikach na ścianę, w końcu kilka roślin zwisających posiadam.
Wiesiu miałam nosa zkładając ten temat. ;-) Jeśli pozwolisz skorzystam z Twoich pomysłów, ten z korą i trawą bardzo oryginalny i jaki piękny. Sama natura, a przy okazji oszczędność pieniędzy. :-D
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Elu-Trawa do owijania doniczek to są opadłe liście miskanta olbrzymiego. Po prostu wybieram ładniejsze przy porządkowaniu ogrodu. Układam je gwiaździście i końcówki zawijam do środka doniczki, wkładjąc do środka drugą, mniejszą. Dla wzmocnienia związuję rafią, bądź sznurkiem konopnym lub papierowym :-D
Gosiu-oczywiście, korzystaj przecież w tym celu przedstawiamy tu nasze pomysły :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Ależ Wam zazdroszczę eMów z kwietnikowymi talentami :mrgreen:

Wiesiu, dziękuję za pomysł z trawami - u mnie tyle miskantowych liści się marnuje :oops:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ewo nie zazdrość też nie masz co narzekać. A liście mozesz mi podesłać, dzięki Wiesi wiem jak je wykorzystać ;-) :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ