nasiona ze sklepu internetowego

Jak wyjątkowe, egzotyczne, kolekcjonerskie rośliny uzyskać z nasion?
ODPOWIEDZ
agackiewicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-12-02, 20:02

nasiona ze sklepu internetowego

Post autor: agackiewicz »

jakiś czas temu kupiłam przez internet nasiona wraz z długą instrukcją siewu..zrobiłam wszystko co było tam napisane..ale bez rezultatu..a ostatnio przeczytałam gdzieś,że powinnam nasiona po prostu wysiać do doniczki i podlewać..więc doradźcie jak postępować z takimi nasionami..
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Każde z nasion ma swoje wymaganie. Jedne należy stratyfikować, inne nie. Jedne sieje się na powierzchni a inne zagłębia w gruncie, a także co do podłoża wymagania mają różne. Musisz więc sprecyzować swoje pytania ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
agackiewicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-12-02, 20:02

Post autor: agackiewicz »

precyzyjniej to chodzi mi o to czy koniecznie muszę się stosować do tych długich instrukcji siewu czy mogę po prostu nasiona wysiać do doniczki...poprzednim razem miałam nasiona drzewka truskawkowego, które wymagały stratyfikacji... zrobiłam wszystko po kolei tak jak było w instrukcji, ale nic nie wykiełkowało...
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

agackiewicz pisze:..zrobiłam wszystko po kolei tak jak byłow instrukcji,ale nic nie wykiełkowało...
No cóż, bywa i tak jak firma jest nierzetelna i nasiona słabej jakości, ale jak napisałam wcześniej każde z nasion ma inne wymagania i należy je spełnić by móc cieszyć się pozytywnymi efektami :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Piwonia ma rację, co roślinka to inne wymagania :-) Miałem już nasiona, które trzeba było mrozić i takie, które trzeba było potraktować wrzątkiem. Niektóre też trzeba uszkodzić mechanicznie. Natomiast zdolność kiełkowania to już inna sprawa. Niestety dość często firmy sprzedają nasiona, które im zalegają już dłuższy czas i nic z nich nie wyjdzie. Warto więc robić zakupy u sprawdzonych sprzedawców ;-)
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
agackiewicz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2009-12-02, 20:02

Post autor: agackiewicz »

dzięki bardzo..być może,że ta firma rzeczywiście sprzedała mi skiepszczone nasionka...więc spróbuję jeszcze raz...może się powiedzie
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Życzę powodzenia i jak najmniej takich przykrych doświadczeń :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
ODPOWIEDZ