Nasiona na taśmie

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
maciej49
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-13, 09:22

Nasiona na taśmie

Post autor: maciej49 »

Jak gęsto rozłożyć na taśmie nasiona buraczków, marchwi. Chce sam zrobić taśmę w domu, sposób znalazłem w internecie. A może ktoś siał inne warzywa z taśmy.
Maciek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Rozmieszczenie nasion buraków na taśmie zależy od odmiany, najlepiej jak skorzystasz z informacji na opakowaniu nasion. Natomiast marchew możesz rozmieścić dość gęsto, stosując po wschodach przerywki. Zabieg ten robi się łatwo stosując do przerywania grabie.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja też sam robię nasiona na taśmie, by szybciej potem "wysiewać", ale pomysł jest mój własny, możesz podesłać link do tego, który ty znalazłeś? Ja buraczków na taśmie nie robię bo to są duże nasiona i łatwo je się wysiewa, zwłaszcza jak zacząłem używać przyrządu do wysiewania mojego pomysłu. http://forum.poradnikogrodniczy.pl/pomy ... t1457.html A poza tym, buraczki lepiej rosną jak się je przepikowuje. Sprawdziłem wysiewanie bez pikowania i buraczki miały ładne liście ale mały korzeń. Na taśmie robię tylko nasiona marchwi i pietruszki bo są drobne i by później było mniej przerywania. A rozkładam je na taśmie co ok. 1cm, po 1-2 nasionka.
motylek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-26, 19:31

Post autor: motylek »

Witam!!
Już drugi rok z rzędu siałam pietruszkę na taśmie. Wschodzi słabiutko, podobnie jak marchew, czy ogórki.
Nie wiem dlaczego, ale nie mam zaufania do tego typu wysiewu, wolę tradycyjne...
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A ja nie narzekam, moje marchewki i pietruszki wzeszły rewelacyjnie. Ale posiałem swoje później niż sąsiedzi, którzy spieszyli się z wysiewem. Fakt że ich marchew jest większa, ale muszą dosiewać pietruszkę, bo wzeszła nierówno.

W przypadku jeżeli wysiewamy nasiona warzyw na taśmie zakupione w sklepie, ważne jest aby po wysiewie mocno je podlać (mocniej niż zwykłe nasiona). Zwiększona ilość wody jest potrzebna aby rozpuściła się celulozowa taśma, wewnątrz której ukryte są nasiona.

Więcej w poradniku naszego forum: Nasiona warzyw na taśmie - jak wysiewać, opinie, gdzie kupić
ODPOWIEDZ