Mszyce

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Mszyce

Post autor: Rózana aleja »

Witam,już nie mam sił,od 2 tygodni walczę z .mszycami na róży pnacej i nic!Pryskalam sprayem ABC i kilka dni spokoju,potem kolejny miot,Biochron tym razem,zero efektu...kolejna próba gnojowka z .mniszka,efekt mizerny,jestem już mocno poirytowana,pryskam codziennie wyciągiem z czosnku i wychodzę z zalozenia,że ta ekologia na nic się zda na te zmutowane mszyce doradzce co .mam użyć by zlikwidować ten rój.


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Mszyce

Post autor: Petrus »

Mszyce coraz częściej uodparniają się na środki ochrony roślin. Ekologiczne preparaty trzeba stosować długofalowo wtedy coś tam działają. Bardziej ekologiczne opryski robi się profilaktycznie a nie interwencyjnie. Sprej ABC jest słaby na mszyce. Tym bardziej że mszyce szybko się rozmnażają i trzeba systematycznie opryskiwac rośliny a nie tylko raz i się myśli że ma się spokój.
Ja stosuje Decis i nie mam problemu z mszycami. Jednak trzeba wszystkie opryski wykonywac co 7 dni na mszyce by ich nie mieć.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Re: Mszyce

Post autor: Rózana aleja »

Petrus pisze:Mszyce coraz częściej uodparniają się na środki ochrony roślin. Ekologiczne preparaty trzeba stosować długofalowo wtedy coś tam działają. Bardziej ekologiczne opryski robi się profilaktycznie a nie interwencyjnie. Sprej ABC jest słaby na mszyce. Tym bardziej że mszyce szybko się rozmnażają i trzeba systematycznie opryskiwac rośliny a nie tylko raz i się myśli że ma się spokój.
Ja stosuje Decis i nie mam problemu z mszycami. Jednak trzeba wszystkie opryski wykonywac co 7 dni na mszyce by ich nie mieć.


W zwiazku z odpowiedzia nasuwaja mi sie kolejne pytania,wiem, ze Decis jest dobry ale potrzebuje tez tem.ponizej 20 stopni.Polecono mi Mospilan 20,czy nim równiez trzeba pryskac wielokrotnie i czy mozna nim profilaktycznie opryskac pozostałe krzewy róz i inne krzewy niezaatakowane przez mszyce?


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mszyce

Post autor: tadek »

.
Pisałem już wielokrotnie na temat mszyc na forum, i powtórzę się w tym wątku kolejny raz.
U mnie co rok pojawiają się równiesz mszyce, i nimi się tak po prostu nie przejmuję. Staram się nie widzieć je, bo wraz z mszycami pojawiają się biedronki...

Wiolu, mam banalne pytanie.
Czy wiesz jak wygląda larwa biedronki? :hyhy:
1-100_6084.JPG
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Re: Mszyce

Post autor: Rózana aleja »

Wiem Tadziu,biedronki goszczą u mnie na działce zresztą tak samo jak niezmordowane mrówki, a doswiadczeni ogrodnicy podpowiadaja mi,że tak gdzie mrówki będą i mszyce więc kolejny raz musiałam potrzasnac sakiewka i zakupić proszek na mrówki. :kwasny: przy okazji przeglądu krzewów o mały włos znów nie dostałam szewskiej furii,kiedy to zauwazylam,,ze wiciokrzew pomorski po prostu ugina sie od mszyc :-/ nie moge ogarnac 3 arowej dzialki


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Rózana aleja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2017-03-14, 13:32

Re: Mszyce

Post autor: Rózana aleja »

To nie wyglada na larwe biedry.....


Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Helen Mirren


Wioletta S.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mszyce

Post autor: Danka »

Rózana aleja pisze:To nie wyglada na larwe biedry.....
Jednak to larwa biedronki.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Mszyce

Post autor: Petrus »

Może tez być confidor, Mospilan itp. Ja tam uzywam Decisu jak jest nawet 25 stopni i wszystko gra. Zawsze opryskuje około godziny 18-19 albo wcześnie rano np. 5-6.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ