Mszyce mają związek z muszkami?

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
enka1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-16, 19:20

Mszyce mają związek z muszkami?

Post autor: enka1 »

Witam. Moje drugoroczne krzaki papryki ostrej zaatakowały mączlik i mszyce. Spryskałam (wydaje mi się że dokładnie) opryskiem chemicznym firmy bayer "calypso" i usunęłam wierzchnią warstwę ziemi (na wszelki wypadek jakby w niej były jakieś jaja) ale po około po dwóch tygodniach wszystko wróciło. Ciężko jest znaleźć coś specjalnego na papryki więc nie wiem czy mogę spryskać drugi raz ale pryskam. No i od listopada mam w pokoju zasuszone wrzosy w doniczkach z ziemią. Od wtedy właśnie pojawiły się muszki, jakby muszki owocówki. I pytanie jest takie: czy te muszki mogą coś przenosić ze mączlik szklarniowy i mszyce się odnawiają?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6708
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Mszyce mają związek z muszkami?

Post autor: Petrus »

Witaj. Najlepiej od razu usuwać doniczki w, których uschły rośliny lub gniły. Tworzą się w glebie wtedy patogeny, które szybko się rozmnażają a i szkodniki mają idealne warunki rozwoju. Doglebowo może zastosuj naturalne preparaty z czosnku, pokrzywy, cebuli. Odstraszą szkodniki glebowe. Bardzo rozcieńczonym roztworem możesz też spryskiwać rośliny. ;-)

Te czarne muszki to najprawdopodobniej ziemiórki, również uciążliwe szkodniki i musisz się ich pozbyć. Poczytaj tutaj: czarne muszki w kwiatach doniczkowych
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ