Mrówki w całym ogrodzie

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
irenka516
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2009-10-26, 18:53

Mrówki w całym ogrodzie

Post autor: irenka516 »

Witajcie mam wielki problem mrówki pochłoneły w tym roku prawie wszystkie uprawy tzn.iglaki,buraki,marchew,pietruszke korzenie drzew cale oklejone jajkami.Prosze o pomoc co można z tym zrobić jak walczyć.
1945irenka
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

O mrówkach mówiliśmy już tutaj Ja na działce też mam mnóstwo mrówek i jedynie sklepowa chemia na mrówki mi pomaga.
Awatar użytkownika
Daniel-ogrodnik
Ekspert
Posty: 69
Rejestracja: 2009-10-13, 14:41

Post autor: Daniel-ogrodnik »

Polecam Mrówkofon dostępny w centrach ogrodniczych. Mam go sprawdzonego na dziesiątkach ogrodów i super działa.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Polecany przez Daniela Mrówkofon i inne preparaty na mrówki tego samego producenta można zamówić tutaj: preparaty na mrówki :-)
Rafał
irenka516
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2009-10-26, 18:53

Mrówki w całym ogrodzie

Post autor: irenka516 »

Witam- dzięki za odpowiedź, ja stosowałam Bros proszek na mrówki ale nie pomogło. Kupię teraz Bros Mrówkofon i spróbuje.
1945irenka
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Moja mama stosowała mrówkofon w ogrodzie. Pomagał. Ale po jakimś czasie mrówki znowu się pojawiały, więc trzeba stosować za każdym razem gdy wracają.
Rafał
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Trzeba zdać sobie sprawę że to pożyteczny owad, który jest antagonistą dla wielu pasożytów w ogrodzie. Ale oczywiście, takie ilości mrówek, powodują więcej szkód niż pożytku.
W zasadzie nie wiem czym odstraszać mrówki, ale często słyszałem jak moja babcia mówiła o cynamonie. Można też je zabić, choćby Mrówkiller.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Trzeba zdać sobie sprawę że to pożyteczny owad, który jest antagonistą dla wielu pasożytów w ogrodzie.
Dwa wielkie mrowiska na środku trawnika i nienawidzisz drani :evil: ale oczywiście bez przesady - walczyliśmy tylko ze "zgrupowaniem" na naszym trawniku ;-)
Rafał
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Dwa wielkie mrowiska na środku trawnika i nienawidzisz drani
To fakt, równie nie przepadam za nimi :evil:
ODPOWIEDZ