moje początki-aurora

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Aurora
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-09-04, 11:12

moje początki-aurora

Post autor: Aurora »

Postanowiłam założyć swoj wątek ogrodowy dzięki namowom Piwonii.
Wiele roślinek juz przekwitło, a ja nie mam ich fotek , więc narazie niewiele mam do pokazania.
Mój ogródek jest niewielki, zaczęłam prace w nim niedawno, wiosna chcę założyć skalniaczek, a mój połowek marzy o malutkim oczku wodnym, moi chłopcy zażyczyli sobie kawałeczek trawnika,no i to jedyne miejsce na drzewka i krzewy owocowe - i jak wszystko zmieścić na pow, ok. 3 ary,
U mnie w ogródku jak wiosna nie zdażę czegoś zrobić to jesienią nie bardzo mogę, bo ziemia jest gliniasta i, ateraz u nas susza, więc nawet motyki wbić nie można, a i czasu jesienią nie mam zbyt wiele, ze wzgledu na prace w gosp.
To wiosenny " krajobraz ksieżycowy" przed moim domem,
Obrazek
To widok z mojego okna
Obrazek
Tak kwitły u mnie krokusy i tulipany
Obrazek Obrazek
kwitną jeszcze róże
Obrazek Obrazek Obrazek
latem odwiedził mój ogródek "fruczak gołąbek"
Obrazek
cdn.
Gorąco pozdrawiam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

I dobrze że udało się Wiesi Ciebie namówić, dzięki temu możemy podziwiać piękne rośliny i piękne widoki. A widoki to Ty masz...... Zazdroszczę tych widoków zza okna :->
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Widoki kapitalne! Co za przestrzeń!

Czytałam na temat gleby gliniastej (u mnie jest piaszczysto-gliniasta), że można ją dostosować ale trzeba mieszać z piaskiem (żwirkiem) i jeszcze wzbogacać np. kompostem albo dodawać czarnoziemu.

"Piaskowanie: stosuje się na zwięzłe gleby gliniaste i ilaste które są mało przewiewne i w niektórych okresach za bardzo wilgotne. Polega na rozsypaniu grubego piasku lub żwiru w warstwie grubości 2 cm lub więcej w zależności od stanu podłoża i przekopaniu widłami szerokozębnymi. Ten zabieg wykonuje się jednorazowo. Poprawia on przepuszczalność i przewiewność gleby. W jego wyniku powstaje wiele przestrzeni wypełnionych powietrzem co powoduje szybsze obsychanie gleby i umożliwia łatwiejszą wymianę gazową."

Więcej: Piaskowanie trawnika. Kiedy piaskować trawnik i jaki piasek użyć?

Nie jest to łatwe i "trochę" tego piasku trzeba, ale wydaje się że na dłuższą metę, szczególnie gdy to działka zagospodarowywana dopiero (jak Twoja) warto to zrobić.
U mnie na działkach jest rejon, gdzie straszna glina jest na kilku działkach i wiem od działkowców, że kilka osób zrezygnowało - bo drzewka nie rosły (korzenie gniły). Zrobienie powierzchniowo trawnika nie jest trudne, bo trawa wymagająca nie jest, ale na większe rośliny trudniej. Dla niektórych trzeba drenaż przygotować, ale to można podczas sadzenia drzewek np. doraźnie wykonywać.

Pozdrawiam
Aurora
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2008-09-04, 11:12

Post autor: Aurora »

Zapraszam na malinki, obrodziły pieknie i bedą do pierwszych przymrozków
Obrazek Obrazek
tak kwitły u mnie pachnace gożdziki i inne
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Gorąco pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Nie martw się ziemią. Powoli dzięki mieszaniu z obornikiem, piaskiem i przede wszystkim intensywnej uprawie,bedzie taka jak trzeba. Ja mam piach na którym tylko trawy rosły i to kępkami a tej chwili mam kwiaty, warzywa i nawet drzewka owocowe. Co prawda owoców jeszcze nie mają ale może w przyszłym roku? :mrgreen: A kwiatków to już przecież masz trochę i pieknie kwitną :-D
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

No to nareszcie została zaspokojona moja ciekawość :oops: , dziękuje i cieszę się bardzo :-D . Piękne tulipany i inne różowiaczki, a zwłaszcza dorodna inkerwillea :roll: . Czy biała też tak pięknie kwitła :?:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Monia68

Post autor: Monia68 »

Bardzo ładne rośliny i wspaniałe widoki :-)
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Pieknie i kolorowo :-D
A to, że masz dużo przestrzeni do zagospodarowania to powód do radości, a nie zmartwienia. Pomyśl ile radości da ci tworzenie ogrodu!!!! ;-)
Amatorka...z sercem do roślin!!!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Skoro o roślinach i widoczkach powiedziano już tyle, to ja wspomnę o czymś innym -
ładna architektura :-D
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Super masz działeczkę i jakie widoki i kolejna bratnia dusza "polna" o podobnych marzeniach.
Ja już skalniaczek i trawnik mam ;) zostało oczko sad i oczywiście dom. :lol: :lol: Troszkę w odwrotnej kolejności ale dopniemy swego. Ty również. Ładnie poplanujesz i wszyscy będą mieć coś dla siebie. A te widoki no pięknie pięknie widać tą przestrzeń jakbyś miała hektary. A nie 3 ary ;)
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Czekamy na następne zdjęcia. :-D
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Auroro masz wspaniałe widoki z okna, a kwiaty jeszcze wspanialsze. Malinki też smakowicie wyglądają, u mnie w tym roku jakoś maliny nie obrodziły.
Ja też czekam na kolejne zdjęcia.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Widok z okna przepiękny,a i roślinom nic nie brakuje.Czekam na ciąg dalszy.
ODPOWIEDZ