Moje miejsce na Ziemi :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
miłekwiosenny
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-08-31, 11:45

Moje miejsce na Ziemi :)

Post autor: miłekwiosenny »

Oto mój ogród, w którym spędzam każdą wolną chwilę, czasami jest w miarę zadbany, jak są wolne dni od pracy, czasami natura zagłusza moją pracę. :)

Fotki w albumie będą uzupełniane o kolejne. ;)

Co o nim myślicie?

Moje miejsce na Ziemi
Awatar użytkownika
Ewaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 335
Rejestracja: 2008-06-28, 00:04

Post autor: Ewaa »

Ładnie tam i masz. ;-)

Ten zakątek'' na gruzowisku'' super ;-)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Nie wiem, co napisać.... bo jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego ogrodu :shock: . Widać, że pięknie wypieszczony, zaplanowany. No i ten metraż też robi wrażenie. Funkie olbrzymy mnie zaskoczyły, skalniak bardzo ładnie zarośnięty, a gruzowisko świetnie "zamieszkane".
Roślinka, o której piszesz, że nie wiesz jak się nazywa, a owoce ma, jak winogrona, przebarwiające się od białego po prawie czarny, to szkarłatka amerykańska. Długo ją masz? Jak ją zabezpieczasz na zimę (moje mi przemarzły)?
A może napiszesz jeszcze więcej o swoim ogrodzie? Jak długo już go masz? Jaki jest duży?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

JaDorka pisze: Funkie olbrzymy mnie zaskoczyły
Mnie też, czym ty je karmisz ? Fantastyczny ogród.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Rzeczywiście piękny twój ogród. Taki wypieszczony przy trzech psach? (wszystkie są twoje?). Napisz coś jeszcze o nim, bo długo go uprawiasz skoro Tamaryszki masz jak drzewa, i inne rośliny takie wyrośnięte :-).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Ogród starannie utrzymany, nie młody. Zaciekawiła mnie budleja, czy dobrze zimuje, jak ją zabezpieczasz, a tamaryszek formowany, bo tak pięknie wygląda?
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Cóż za miłe zaskoczenie, Ireno, witaj. :D Zacząłem oczywiście od zdjęć. Fajnie masz, wydaję się tak zacisznie. Ketmia dorodna i gruzowisko też mi się podoba. Przyznaję się, że zdjęcia oglądałem szybko, gdyż jestem ostatnio zabiegany i jest w dodatku późno, a znalazłem Cię przed samym snem, mówię sobie rzucę okiem na ostatnie posty, patrzę i nie wierzę. Fajnie, że dołączyłaś do naszej gromadki. Na miskanta faktycznie miejsce jest ;)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Irenko :-D
Też bym chciała pozachwycać się Twoim ogrodem, ale tutaj, gdzie jestem (czyli w letnim domku) nie ma takiej możliwości, aby weszły zdjęcia z Picassa. Czy mogłabyś jakieś przenieść tu do swojego wątku?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ogród bardzo ładny, duży i ten murowany płot ;-)
miłekwiosenny
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-08-31, 11:45

Post autor: miłekwiosenny »

Skoro dołączyłam do tak sympatycznej gromadki pasjonatów przyrody :lol:, napiszę coś w skrócie o sobie i o moim ogrodzie, mam nadzieję, że was nie zanudzę. ;) Zanim do was dołączyłam, obejrzałam wasze ogrody :lol: - wszystkie są piękne, różnorodne i niepowtarzalne, jak my sami. :lol:
Kupiłam stary dom z ziemią o powierzchni 25 arów, nic tam nie było oprócz starych śliw które usunęłam. Potem w 97 przyszła powódź, miesiąc po zakupie i był sajgon :cry: niesamowity. Ogród powstawał od 99, pierwsze były świerki serbskie wokół muru/ nie było wtedy innych ogrodzeń, więc biedny mężuś stawiał mur, :roll: dziś cieszę się nim, daje intymność.
Od podstaw sadziliśmy wszytko sami, kierowałam się intuicją co , gdzie i jakie, bom totalna amatorka. Nic nie okrywam na zimę, nic nie nawożę, wszytko samo rośnie, a na dodatek pleni i sieje się okrutnie, że jak mam, to komuś oddaję nowe roślinki, a jak nie, wywalam.
Szkarłatka amerykańska- raz coś kupiłam w sklepie i wsadziłam, miała być jednoroczna, a tu okazuje się, że przezimowała, nasiała po całym ogrodzie i buja do 1.5 metra. :!: Chętnym oddam kilka, budleję wsadziłam tylko 1 sztukę i posiała się w kilku miejscach, sama z siebie, funkie mają liście około 60-70 cm, sama nie wiem jak to się stało, bo nawet znawcy są w szoku. Tamaryszek też sam się tak formował, ma około 10 lat i 8m. Po powodzi mieliśmy full gruzu, więc z tego zrobiliśmy 3 duże kwiatony- w środku gruz a na wierzchu rośliny i rosną. Wiele roślin jednorocznych sieje się i na drugi rok za darmo mam nowe sadzonki. Uwielbiam psy i zawsze są 3, bo psy w sforze są ciekawsze, niszczyły jak były szczeniakami, teraz nie. Mam nadzieję, że Was nie zamęczyłam. ;)

Ps. Aha, jedyne co tak naprawdę robię regularnie, to cięcie i podcinanie, jakoś u mnie się to sprawdza. Myślę, że po powodzi mam bardzo żyzną glebę i dlatego mam całe tabuny kretów, więc mój trawnik rzadko kiedy wygląda dobrze, ale co tam, naturalne piękno też jest fajne. :-)
miłekwiosenny
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-08-31, 11:45

Post autor: miłekwiosenny »

Elzbieta M pisze:Witaj Irenko :-D
Też bym chciała pozachwycać się Twoim ogrodem, ale tutaj, gdzie jestem (czyli w letnim domku) nie ma takiej możliwości, aby weszły zdjęcia z Picassa. Czy mogłabyś jakieś przenieść tu do swojego wątku?
Załączniki
S7304278.JPG
To są trzy kwiatony, w których jest gruz i na tym wszystko rośnie.
To są trzy kwiatony, w których jest gruz i na tym wszystko rośnie.
t_s7304286_121.jpg
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Irenko, ależ u Ciebie pięknie i "gruzowisko" super :lol: :lol:, a całości pilnują okazałe pieski :-P, to mi się bardzo podoba :hyhy: :hyhy:
miłekwiosenny
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-08-31, 11:45

Post autor: miłekwiosenny »

haliso pisze:Irenko, ależ u Ciebie pięknie i "gruzowisko" super :lol: :lol: , a całości pilnują okazałe pieski :-P , to mi się bardzo podoba :hyhy: :hyhy:
Dzięki :-D uwielbiam rottki, one dały mi szczęście i przyczyniły się do posiadania ogrodu, mam tę rasę od 95 roku. Polecam wszystkim. :lol:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

A mnie najbardziej spodobało się zdjęcie, które podpisałaś jako "ulubione miejsce pod tulipanowcem". :mrgreen: .
Ogród duży, piękny, rośliny dorodne - miło się go ogląda :mrgreen: .
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Świetnie urządzony ogród, bardzo spodobały mi się skalniaki i architektura ogrodowa :-D
ODPOWIEDZ