Mina lobata - wysiew, uprawa, wymagania

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
moniczka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-07, 21:41

Mina lobata - wysiew, uprawa, wymagania

Post autor: moniczka »

Witajcie.
Wysiałam 2,5 tygodnia temu nasiona miny. Codziennie patrzę na doniczki i nic :cry: Kobea w przeciwieństwie do roku ubiegłego wschodzi jak szalona a ta moja mina to chyba niewypał :-D Czy ktoś mnie pocieszy i powie, że ona jeszcze wzejdzie? Może za wcześnie ją wysiałam? Ma cieplutko, przemawiam do niej z cierpliwością a ona nic. Jak długo może kiełkować ta roślinka? Macie może doświadczenie z takimi uparciuchami?
Pozdrawiam
domeniko
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2010-02-17, 19:24

Post autor: domeniko »

Polecam, ładna i wdzięczna roślina, ładnie wschodzi, szybko rośnie, łatwo się pikuje, tylko dobrze jest jej zapewnić więcej światła bo ma tendencje do wyciągania. Może twoja mina ma mało światła ?
Pozdrawiam .
moniczka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-07, 21:41

Post autor: moniczka »

:-D I ciepło i słonecznie. Wysiałam dwa opakowania. Niemożliwe,żeby wszystkie były niezdolne do kiełkowania - prawda? Jeszcze dam im ze dwa tygodnie, ale powtórzę wysiew bo się uparłam w tym roku na pnącza jednoroczne :-)
domeniko
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2010-02-17, 19:24

Post autor: domeniko »

Daj im jeszcze czas , na pewno wykiełkują . Mina to bardzo ładne pnącze, miałem je w tamtym roku, ale teraz już niestety nie bo nie ma się po czym pnąc . A kiedy były kupowane nasionka ,sprawdzałaś datę? ;-) ;-) ;-)
Pozdrawiam .
moniczka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-07, 21:41

Post autor: moniczka »

Data była w porządku :-) W tamtym roku miałam piękną kobeę. Była olbrzymia. Choć kwiaty miała piękne to na tle bujnego listowia nie rzucały się bardzo w oczy. Dlatego wymyśliłam minę, ze względu na kolor, bardzo żywy. Wysiałam jeszcze inne: tunbergię, asarinę, rodochitona, ale to dopiero dwa dni temu ;-) więc na te jeszcze czekam cierpliwie. Jestem też mentalnie przygotowana na ewentualne niepowodzenia :lol: Ale muszę już coś robić, więc sieję na wszystkich parapetach, bo przecież trzeba wygnać tę zimę :-)
ODPOWIEDZ