Mikoryza do bardzo młodych drzewek.

Zastosowanie, opinie, wyniki badań dot. stosowania szczepionek mikoryzowych.
ODPOWIEDZ
bartoszk28
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-22, 20:55

Mikoryza do bardzo młodych drzewek.

Post autor: bartoszk28 »

Chciałbym wiedzieć czy szczepionkę dla iglaków firmy Mykoflor można użyć do niedawno wykiełkowanych mamutowców olbrzymich około 5 cm wzrostu? Rośliny są już wyprostowane posiadają korzenie i liścienie.
bartoszk28
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-22, 20:55

Re: Mikoryza do bardzo młodych drzewek.

Post autor: bartoszk28 »

Już zastosowałem mikoryzę, po jakim czasie od użycia szczepionki można przesadzić rośliny?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mikoryza do bardzo młodych drzewek.

Post autor: Danka »

Nie stosowałam mikoryzy do tak małych sadzonek i chyba nikt z użytkowników forum skoro do tej pory nie ma żadnej odpowiedzi. Może odezwie się przedstawiciel firmy. Myślę, że sam zobaczysz czy sadzonki są już wystarczająco silne do przesadzenia. Bo to widać po roślinie jak się rozwija.
bartoszk28
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-05-22, 20:55

Re: Mikoryza do bardzo młodych drzewek.

Post autor: bartoszk28 »

W tej chwili nie widzę u nich żadnych złych oznak, są już przesadzone od soboty. Więc mikoryzę można stosować u niektórych drzewek w takim wieku.
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 18:32

Re: Mikoryza do bardzo młodych drzewek.

Post autor: MYKOFLOR »

Witam i cieszę się, że odpowiedź już jest uzyskana. "Mikoryza nigdy nie szkodzi, jeżeli jest prawdziwa" - oznacza to, że nawet w bardzo młodym wieku można ją zastosować. W tym przypadku lepiej było mikoryzować podczas przesadzania maczając korzenie mamutowca, gdyż przy przesadzeniu krótko po mikoryzacji w gruncie mogła sie nie zawiązać symbioza. Dla pewności poprawiłbym to małą dawką jeszcze raz. poza tym wszystko prawidłowo, efektem może być przejściowe przyhamowanie wzrostu, co w tym przypadku świadczy o zaistnieniu mikoryzy. W razie wątpliwości proszę o kontakt bezpośredni, a później relację na Forum. Pozdrawiam
SzałańskiWJW
Obrazek
ODPOWIEDZ