Mikoryza-cebule

Zastosowanie, opinie, wyniki badań dot. stosowania szczepionek mikoryzowych.
ODPOWIEDZ
mati723
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2010-01-11, 13:46

Mikoryza-cebule

Post autor: mati723 »

Chciałbym się dowiedzieć jak stosować mikoryzę na rośliny cebulowe? chodzi mi głownie o tulipany i narcyzy!
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 18:32

Post autor: MYKOFLOR »

Witaj Mati. Preparaty endomikoryzowe zawierają uśpioną grzybnię oraz zarodniki. Razem jest to w postaci suchej (jedyna z MYKOFLOR). aby to dobrze zaaplikować należy dać po łyżeczce preparatu pod każdą sadzoną cebulę. Reszta dzieje się sama, korzenie wyrastające z cebuli mają w swym zasiegu grzybnię, która w międzyczasie skiełkowała (dostała wody). Efekty wiosną następnego roku. Pozdrawiam :shock:
SzałańskiWJW
Obrazek
mati723
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2010-01-11, 13:46

Post autor: mati723 »

dziękuje za odpowiedz. ale nie wiem czy jest to wykonalne przy sadzeniu 20tys. cebul. Jeszcze chciałem zapytać o koszty tej mikoryzy. jak się szacują?
mati723
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2010-01-11, 13:46

Post autor: mati723 »

i jak je liczyć? od ilości cebulek? czy od powierzchni plantacji?
mati723
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2010-01-11, 13:46

Post autor: mati723 »

Jeszcze jedno pytanie. Gdy zastosuję mikoryzę to muszę zrezygnować z moczenia cebul w Topsinie, bo grzybnia się nie rozwinie? Niektóre firmy twierdzą, że mikoryza poradzi sobie z preparatem i da radę się rozwinąć...
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 18:32

Post autor: MYKOFLOR »

Witam Plantatora. Co do techniki i kosztów profesjonalnej mikoryzacji to konieczny jest kontakt osobisty, ale w skrócie to mikoryzację możemy przeprowadzić również na mokro. Zależy to jednak od techniki sadzenia. A jeżeli chodzi o Topsin to środki benzimidazolowe są dla mikoryz obojętne lub nawet pomocnicze; jednym słowem można używać bez szkody dla grzybni mikoryzowej. :shock:
SzałańskiWJW
Obrazek
ODPOWIEDZ