Metoda stosowania - mikoryza i opryskiwacz ?

Zastosowanie, opinie, wyniki badań dot. stosowania szczepionek mikoryzowych.
ODPOWIEDZ
grzecho
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2011-04-09, 13:19

Metoda stosowania - mikoryza i opryskiwacz ?

Post autor: grzecho »

Witam,

Zakupiłem mikoryzę dla drzew owocowych i chciałem w/w preparat zastosować przy pomocy opryskiwacza, który posiadam a mianowicie marolex prof. z lancą doglebową jednak nie znalazłem informacji czy mikoryzę można/należy w takim przypadku rozrobić z wodą czy też taki sposób aplikacji jest niewskazany przy użyciu opryskiwacza?
Grzegorz
początkujący działkowicz :)
Awatar użytkownika
MYKOFLOR
Ekspert
Posty: 90
Rejestracja: 2009-02-13, 18:32

Post autor: MYKOFLOR »

Można w ten sposób, ale z uwagi na gęstość szczepionki należy ją rozcieńczyć ale nie więcej niż do 1 litra. Wówczas dawka grzybni w 30 ml będzie podobna do tej zagęszczonej 10 ml. Metoda sprawdzona i skuteczna. Polecam.
SzałańskiWJW
Obrazek
grzecho
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2011-04-09, 13:19

Post autor: grzecho »

Dziękuję serdecznie Panu za szybką odpowiedź - sądzę że teraz będzie łatwiej niektórym z nas, odpada kopanie dołków wokół drzewek już rosnących, a tym samym nie psujemy otoczenia - mówię tutaj o aplikowaniu mikoryzy w sezonie na rosnące już rośliny. Jeśli mogę prosić to wydaje mi się, że informacja o tego typu metodzie stosowania powinna znaleźć się również u Państwa na stronie internetowej - skoro jest to metoda stosowana z powodzeniem.
Grzegorz
początkujący działkowicz :)
grzecho
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2011-04-09, 13:19

Post autor: grzecho »

Drzewka zostały zasilone grzybnią wg instrukcji j.w. - powiem szczerze, że taka metoda jest szybka i prosta - a na efekty przyjdzie mi poczekać co najmniej do przyszłego roku - polecam.
Grzegorz
początkujący działkowicz :)
ODPOWIEDZ