Mandarynka

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ruczek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-05, 17:49

Mandarynka

Post autor: ruczek »

Witam mam problem z moja mandarynka. Kupiłem ją wiosną w pełni zakwitniętą ale po paru dniach w domu kwiatki spadły razem z zawiązkami owoców. Czy mogę być pewny że w przyszłym roku zakwitnie ? Może są jakieś sposoby pobudzenia jej do kwitnięcia np poprzez cięcie? Proszę o odpowiedz i z góry dziękuje. :-)
Czarodziej
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2008-01-29, 00:34

Post autor: Czarodziej »

I kwiaty i zawiązki owoców spadły gdyż roślina miała zmienione warunki klimatyczne w jakich do tej pory rosła, po przezimowaniu jej jak zaczniesz wiosna zasilać zobaczysz i nowe kwiaty i zawiązki owoców się potworzą oczywiście jeśli zapewnisz podstawowe warunki do jej hodowli. :-)
Awatar użytkownika
ruczek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-05, 17:49

Post autor: ruczek »

Dzięki za pocieszenie :-D
bartek769
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-08-26, 19:05

zakup mandarynki

Post autor: bartek769 »

Chciałbym sobie kupić sadzonkę mandarynki i znalazłem sklepik na stronie cytrusik.pl
i chciałem się dowiedzieć czegoś o tej stronie czy jest uczciwa i jak jest z zapłatą płaci się za pobraniem pocztowym ? czy wpłata z góry na konto ? a może polecacie jakąś inną stronę ? ale za pobraniem pocztowym bo nie chce mi się wpłacać na konto :-/

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie
Jowita
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2008-08-17, 16:02

Post autor: Jowita »

a nie lepiej Ci wyhodowac z pestki?
u.l.a
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-29, 14:41

Post autor: u.l.a »

Jowita pisze:a nie lepiej Ci wyhodowac z pestki?
Ale z pestki owocuje po ok.12 latach
czarna.Teresa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-06-30, 12:34

mandarynka

Post autor: czarna.Teresa »

Moja mandarynka stała całe lato na balkonie. Pięknie rosła (przyrost ok 20 cm) owoców miała w bród. Potem wzięłam ją do domu, postawiłam przy oknie żeby miała dużo światła. Nie wiem czy owoce należy obrywać czy czekać aż same spadną? Podlewałam ją 2 razy w tygodniu i zraszałam raz na tydzień. A teraz bardzo dużo liści opadło i nie wiem czy w zimie dużo podlewać czy tylko zraszać. W moim mieszkaniu jest ciepło (21 st). Czy wiosną ją przyciąć? I jak dużo? Ona jest teraz duża (ok 50-60 cm).
Pozdrawiam i życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku, również w uprawach.
Czarna.teresa
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Żółknięcie i opadanie liści występuje przy nagłych zmianach temperatury i oświetlenia. Myślę, że w Twoim przypadku problem wystąpił wraz z rozpoczęciem zezonu grzewczego. Jest zbyt ciepło i zbyt suche powietrze. Od października do kwietnia cytrusy wchodzą w stan spoczynku - w tym okresie powinny mieć nieco chłodniej, około 15°C. Czasami takie chłodniejsze miejsce można znaleźć w mieszkaniu. Ja np. stawiam rośliny na podłodze pod drzwiami balkonowymi. Przyjrzyj się też czy nie ma szkodników, np. przędziorków lub czerwców.

Więcej o uprawie znajdziesz w naszym poradniku: uprawa cytrusów, a tutaj o wspomnianych szkodnikach - szkodniki roślin doniczkowych
Rafał
czarna.Teresa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-06-30, 12:34

Post autor: czarna.Teresa »

Bardzo dziękuję za link. Moje drzewko też stoi koło drzwi balkonowych, ale napewno w domu jest zbyt ciepło. Mam nadzieję że jednak dotrwa do wiosny.
Pozdrawiam
Czarna.teresa
ODPOWIEDZ