Ziemiórki - malutkie muszki

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
Awatar użytkownika
aleksandra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-24, 12:39

Ziemiórki - malutkie muszki

Post autor: aleksandra »

kochani,mam problem z malymi owadami-muszkami.Sa u mnie prawie caly rok.Siedza sobie w i na doniczkach i .......gnebiom wszytskich.Mimo ze takie male,ale daja popalic. :-x Co chwile nas gryza i czasami wygladamy jak po jakies wojnie-popuchniete oczy,swedzace rece.Najgorzej jest jak sie zrobi cieplo.Pisze o tym problemie juz teraz,bowiem przez ocieplenie-zaczely sie juz pojawiac,a chce sie przygotowac na ich wielkie przyjscie na wiosne.Jesli ktos moze mi pomoc-bede wdzieczna.Wiadomo,licze na taka rade ktora zlikwiduje muszki a pozostawi moje roslinki :-D
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Aleksandro - wydaje mi się że to nieporozumienie.
Muszki - meszki -owszem gryzą dotkliwie,latem...
O nich poczytaj TUTAJ
Natomiast te o których piszesz z doniczek to ziemiórki - dorosłe osobniki a ich larwy siedza w doniczkach i żywia się korzonkami Twoich roślin.
Starsze rośliny obronią sie jeśli larw jest niewiele,natomiast nie maja szans młodziutkie np siewki.
Musisz koniecznie zrobić porządek w swoich doniczkowcach.
Najpierw
1.ustaw żółte naczynie ze słodka wodą - część fruwających muszek utopi się
2.powieś w pobliżu żółte tablice lepowe na szkodniki kupione w sklepie ogrodniczym ,
ja u siebie powiesiłam najzwyklejszy lep na muchy tez działa.
3. kup "NOMOLT" to specjalny środek do podlewania roslin - zniszczysz larwy buszujące w doniczkach.Jeśli tego nie zrobisz są małe szanse na pozbycie sie ziemiórek bo ich cykl rozwojowy jest bardzo krótki i częsty.
Powodzenia życzę.
fox

Post autor: fox »

Przepis Karo jest na mączlika szklarniowego,/biala muszka/ bo tylko one lubią żółty kolor, a nie wydaje mnie sie zeby on teraz fruwal u Aleksandry / o tej porze roku i w domu i na dodatek byl taki meczacy/ moja rada jest taka : fusy z herbaty rozsyp w doniczkach w okolo roslin i cierpliwie poczekaj :)
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Aleksandro swego czasu też miałam problem z muszkami w jednym z pokoji, nie wiem czy były takie same jak twoje ale mnie wkurzały i kupiłam u ogrodnika takie pałeczki do roślin doniczkowych, które jednocześnie odżywiają roślinę i zabijają różne robaczki m.in. muszki. Powkładałam do małych doniczek po jednej pałeczce a do większych po dwie lub trzy i dzięki temu pozbyłam się muszek.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

fox pisze:Przepis Karo jest na mączlika szklarniowego,/biala muszka/ bo tylko one lubią żółty kolor, a nie wydaje mnie sie zeby on teraz fruwal u Aleksandry / o tej porze roku i w domu i na dodatek byl taki meczacy/ moja rada jest taka : fusy z herbaty rozsyp w doniczkach w okolo roslin i cierpliwie poczekaj :)
Absolutnie się nie zgadzam z ta opinią.
Mój sposób dotyczy walki z ziemiórkiami .
Nie są to metody wyssane z palca lecz wynikaja z mojego doswiadczenia.
Niemalże każdej zimy mam w domu fruwające muszki (czarne muszki) i postepuje tak jak napisałam .Zamiast specjalisytycznych tablic lepowych {tez zółtych }, wieszam zwykły lep na muchy.
Jutro w ciagy dnia zrobię zdjęcie tego lepa ...on cały czas wisi w moim oknie gdzie mam zgrupowana największą ilośc roślin mimo,że muszki już nie fruwają.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

U mnie i u mojej mamy zlikwidowaliśmy ziemiórki trochę dziwnym – bo nie do tego służącym środkiem – ale zadziałało. Może komuś się to przyda - zaprawa MARSHAL 250 DS. To taki różowy proszek, którym po zmieszaniu z wodą podlewaliśmy kwiatki doniczkowe.

Więcej sposobów w poradniku forum: muszki w kwiatach doniczkowych - jak się ich pozbyć, zwalczanie
magdalena
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-06, 15:09

goście w ziemi kwiatowej

Post autor: magdalena »

Witam serdecznie i proszę o pomoc teraz w tym temacie!!
Ostatnio zauważyłam, że w doniczkach moich kwiatów zalęgły się malutkie muszki!!!
Są one dość uciążliwe. Czy da się coś z nimi zrobić. W doniczkach jest zwykła ziemia do kwiatów doniczkowych, a kwiaty to fiołki alpejskie, dracena, hoja, grudniak i inne nawet w doniczce z cebulą na szczypiorek są mali goście!!

Proszę o radę, dziękuje i pozdrawiam,
Magda.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Tutaj znajdziesz odpowiedź co to za szkodnik i jak go zwalczyć szkodniki roślin doniczkowych - są to ziemiórki.
magdalena
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2008-10-06, 15:09

Post autor: magdalena »

dziekuję za szybka odpowiedź!!!
Mam nadzieje, że uda mi się z nimi wygrać!!!

Pozdrawiam, Magda.
Betty
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-01-17, 16:49

Malutkie muszki

Post autor: Betty »

...mam problem z malutkimi muszkami ...upierdliwe to to ...myślę ,że pochodzą z doniczek z ziemi jak pozbyć się intruzów ?
Betty
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-01-17, 16:49

Post autor: Betty »

:oops: ...przepraszam za słownictwo ..poprawię się :)
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Jakie to muszki, białe? Najlepiej wstaw fotkę. Nie piszesz na jakich są roślinach. Może to mączlik szklarniowy?
Betty
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-01-17, 16:49

Post autor: Betty »

...to nie jest mączlik...fotki nie wstawię ponieważ one przemieszczają się ...są podobne do meszek ...malutkie ,szare ...są wszędzie nie tylko na jednej roślince ...postawiłam jasne podstawki z wodą na parapetach i topią się ...ale ta metoda to raczej mało skuteczna
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Post autor: dawid »

Można prysznic zrobić, można też odkurzaczem sie pozbyć (załączonym oczywiście) :-D
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

skoczogonki może
ODPOWIEDZ