Kurs projektowania ogrodów

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
jukaa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-10-29, 15:28

Kurs projektowania ogrodów

Post autor: jukaa »

Hej
poszukuję kursu projektowania ogrodów, który przygotuje mnie nie tylko do bycia projektantem ale też świetnym ogrodnikiem a przy tym specjalistą, mam bogata wiedzę o historii ogrodów, kompozycji no i oczywiście zdolności plastyczne chciałabym się teraz ukończyć kurs który przygotował by mnie gruntownie z przedmiotów tj jak materiałoznawstwo, prawo w terenach zieleni, dendrologii chciałabym otworzyć swoją własną firmę
Czy kto z was słyszał lub był na takim kursie ???
jula
użytkownik usunięty

Re: Kurs projektowania ogrodów

Post autor: użytkownik usunięty »

Żaden kurs, podkreślam żaden, nie przygotuje Cię do bycia projektantem, świetnym ogrodnikiem, a już tym bardziej specjalistą w tej dziedzinie. Nawet najlepszy kurs może jedynie pomóc Ci posiąść wiedzę by móc w sposób amatorski zaprojektować sobie ogród i móc o niego w miarę sprawnie zadbać.
Wiedzę o której wspominasz zdobywa się na wyższej uczelni w ciągu pięciu lat nauki, potem kilka, kilkanaście lat pracy w terenie, gdzie zdobywasz do posiadanej wiedzy teoretycznej doświadczenie, i wtedy przy odrobinie szczęścia, połączeniu talentu z wiedzą, zarówno teoretyczną jak i praktyczną zostajesz specjalistą.
Co nie znaczy, że bez wyższych studiów nie możesz być świetnym architektem krajobrazu, jeśli masz do tego wrodzoną smykałkę to kurs projektowania zieleni może Ci nieco pomóc. Nie oczekuj jednak, że na kursie przygotują Cię gruntownie w temacie materiałoznawstwa, prawa w terenach zieleni czy dendrologii. Na to składa się wiele lat nauki i nie da się tego nawet przybliżyć w czasie trwającego kilka tygodni, a najlepszym razie kilka miesięcy kursu. :-D
Wiem, że są na forum osoby zarówno po kursach projektowania ogrodów, szkołach średnich w których zdobywali wiedzę na której Tobie zależy, studenci wyższych uczelni, ale też ludzie już po studiach prowadzący własną działalność polegającą na projektowaniu i zakładaniu ogrodów, mam nadzieję, że zechcą się podzielić z Tobą własnym doświadczeniem.

W każdym razie ja życzę powodzenia w realizacji marzeń o własnej firmie. :-D
jukaa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-10-29, 15:28

Re: Kurs projektowania ogrodów

Post autor: jukaa »

Dzięki za odpowiedz,
ja jednak chyba zaryzykuje, znalazłam w Krakowie taki kurs LInk niezgodny z regulaminem forum, dzwoniłam tam i chyba w dużym stopniu spełniają moje oczekiwania, także spróbuje bo na studia trochę nie mam czasu ani ochoty iść :)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ