Kupno kosiarki

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
merlin_1992
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2012-07-11, 19:31

Kupno kosiarki

Post autor: merlin_1992 »

Witam wszystkich, : )

Przeglądając oferty sklepów w necie natrafiłem na ten model kosiarki: Gardena PowerMax 42 E 4043-20
(link do zdjęcia: LINK USUNIĘTY - ZABRONIONY LINK DO SKLEPU INTERNETOWEGO, PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM)

Co myślicie o tym modelu?
Jaki sprzęt polecacie, jeżeli nie ten?

Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam : )
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kupno kosiarki

Post autor: tadek »

Nie mam zdania na temat przedstawionego przez Ciebie modelu, musiał bym go widzieć na żywo, ale mogę podpowiedzieć Tobie kilka wskazówek, które mogą się Tobie przydać.
Po pierwsze jakość wykonania kosiarki.
Czy jest łatwość regulowania wysokości cięcia, czy nie będzie spadał kosz.
Chodzi mi o pewne osadzenie kosza. Miałem kosiarkę w której trzymające kosz wypustki były za krótkie, co skutkowało gubieniem kosza.
Po drugie, moc i wielkość kosiarki wraz z pojemnikiem na trawę.
Musisz dobrać kosiarkę do wielkości trawnika. Z małą i słabą kosiarką, jeszcze z małym koszem narobisz się więcej jak z mocniejszą i z dużym koszem, wtedy rzadziej będziesz wysypywał ściętą trawę.
Pomyśl też czy nie byłoby lepiej częściej ścinać trawę, pozostawiając ją na trawniku.
Wtedy ścięta trawa nawoziłaby dodatkowo twój trawnik. Do tego musiałaby być kosiarka z bocznym wyrzutem trawy, bez kosza. Ja taką używam.
Poniżej wstawiam Tobie praktyczny link:
Jaką kosiarkę kupić? -Poradnik
Oraz pielęgnację trawnika: LINK
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
merlin_1992
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2012-07-11, 19:31

Re: Kupno kosiarki

Post autor: merlin_1992 »

Widać, że się znasz na tych sprawach : )

Nawet nie wiedziałem, że ścinając częściej trawę jest ona nawozem sama dla siebie.
Bardzo ciekawe : )

Mówisz, że warto kupić kosiarkę, która ma z boku wyrzut. Hmm... a cenowo różnią się one bardzo?

A jaką markę najbardziej polecasz?

Ktoś może podzieliłby się swoimi spostrzeżeniami?

A dodatkowo chciałem się spytać gdzie kupujecie najczęściej sprzęt ogrodowy?
Czy w internecie są jakieś dobre strony, które mają w przystępnych cenach taki sprzęt? : )

Pozdrawiam : )
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kupno kosiarki

Post autor: tadek »

Tak, ścięta trawa pozostawiona na trawniku po rozłożeniu zasila trawnik w składniki pokarmowe. Jest jedno niedogodne ale. Ścinaną trawę skracamy tylko o 1 do 2 cm, czyli muśmy kosić trawę dość często, nawet dwa razy w tygodniu. Pozostawiona zbyt duża ilość ściętej trawy będzie porostu gniła, wda się mech, grzyb...
Na tym forum eksperci Hondy napisali o kosiarce, która pozwala uniknąć tych kłopotów. Kosiarka ta zbiera część trawy, z jednoczesnym pozostawieniem odpowiedniej ilości.
Cytuję:
Najnowszym osiągnięciem technologicznym jest mulczowanie zmienne - nowoczesny system, który za pomocą jednej dźwigni pozwala ustalić ile ściętej trawy trafi do kosza, a ile pozostanie na powierzchni trawnika. To unikalne rozwiązanie zastosowano w nowej kosiarce Honda HRX 476.
Więcej: Mulczowanie trawy - co to jest, jaka kosiarka z mulczowaniem

Zaznaczam, Ja nic nie sugeruję, nie reklamuję produktu Hondy, przedstawiam tylko napisany artykuł o nowej kosiarce Hondy. :|
____________________________________________
Pytasz się jaką markę polecam.
Ja osobiście nie mam ulubionej marki sprzętu ogrodniczego. Uważam, że sprzęt, jak i narzędzia ogrodowe powinny być bezpieczne, trwałe i dobrze spełniać swoje zadanie.

A gdzie kupuję sprzęt ogrodowy?
Ja praktycznie nie mam potrzeby kupna sprzętu, ponieważ używam narzędzi ogrodowych zakupionych jeszcze przez moich rodziców i dziadków. Niektóre są prawdziwymi zabytkami.
Chyba, że jestem w sklepie albo w centrum i zobaczę coś co naprawdę mi się przyda oraz będę miał pewność, że spełni moje oczekiwania.

A co do mojej kosiarki z bocznym wyrzutem...
Moja kosiarka nazywa się Anna i została wyprodukowana ponad 20 lat temu.
Jak zrobię fotkę to przedstawię wam ją. :zawstydzony:
Ostatnio zmieniony 2014-06-10, 10:22 przez rafaloku, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawienie interpunkcji i ortografii.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
merlin_1992
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2012-07-11, 19:31

Re: Kupno kosiarki

Post autor: merlin_1992 »

Sprzęt po rodzicach, a także jeszcze po dziadkach.. jakie to niesamowite... wzruszające i dające wiele wspomnień.
Kosząc Anną masz na pewno wiele wspomnień.. też chciałbym mieć takie cudowne pamiątki.. takie z pokolenia na pokolenie.

Żona już kupiła kosiarkę na NAZWA FIRMY USUNIĘTA - ZABRONIONA REKLAMA SKLEPU INTERNETOWEGO, PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM FORUM. Bez konsultacji ze mną... Jakąś Gardena, gdyż zobaczyła przystępną cenę w reklamie.

Jednak dałeś mi wiele dobrych rad, które na pewno będę chciał włożyć w swoje życie, w swój sposób pielęgnacji ogrodu... co więcej dałeś mi uśmiech tym pięknym "świadectwem" o swym dziedzicznym sprzęcie ogrodowym..

Nie mogę się doczekać jak zobaczę Annę !

Pozdrawiam i życzę miłego dnia. : )
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kupno kosiarki

Post autor: tadek »

Merlinie, pod tym linkiem znajdziesz zdjecia kosiarki Anny.
Zamieściłem je w oddzielnym wątku. :->
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ