Krzewuszka - rozmnażanie. Jaki sposób wybrać?

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Krzewuszka - rozmnażanie. Jaki sposób wybrać?

Post autor: ANA »

Którą metodę wybrać, sadzonki niezdrewniałe,półzdrewniał czy zdrewniałe. Macie może jakieś doświadczenia z weigelą ?
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Ja ukorzeniałam z pozytywnym efektem sadzonki półzdrewniałe, latem sadząc bezpośrednio do gruntu :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Ewa-Maria

Re: ROZMNAŻANIE KRZEWUSZKI

Post autor: Ewa-Maria »

ANA pisze:Którą metodę wybrać, sadzonki niezdrewniałe,półzdrewniał czy zdrewniałe. Macie może jakieś doświadczenia z weigelą ?
Ano Krzewuszki są niezwykle łatwe w rozmnażaniu. Ja podobnie jak Piwonia ukorzeniam półzdrewniałe pędy stosując ukorzeniacz.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Ja moje krzewuszki rozmnażam jesienią, tnę gałązki pół zdrewniałe na długość około 15 cm, i wtykam do ziemi, na zimę przykrywam gałązkami świerka , na wiosnę po przymrozkach jak ziemia odmarznie , odkrywam małe sadzonki .
Na miejsce stałe sadzę następnego roku , w czasie kiedy , rosną na miejscu tymczasowym jeszcze je przycinam w celu rozkrzewienia.
Można też rozmnażać je z sadzone nie zdrewniałych, tak rozmnożyłam krzewuszkę z biało zielonymi listeczkami i różowym kwiatem, nie chciała się ukorzenić z pół zdrewniałych sadzonek, zrobiłam to latem , po przekwitnięciu i przycięciu krzewuszki jak wypuściły młode pędy.
pozdrawiam Małgorzata
ODPOWIEDZ