Kosztele i papierówki. Sadzenie.

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
jamiol
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-03-07, 15:49

Kosztele i papierówki. Sadzenie.

Post autor: jamiol »

W pobliżu mojej okolicy rośnie duża jabłoń koszteli. Wpadłem na pomysł, żeby na mojej działeczce rosła taka sama. Czy da się uciąć kawałek gałęzi jabłoni i posadzić jako sadzonkę. Jeżeli tak to w jaki sposób to zrobić i o jakiej porze roku. Analogiczne pytanie mam odnośnie papierówki. Dzieki za pomoc. :-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Sadzonki z uciętej gałązki jabłonki nie uzyskasz. Musisz pobrać zrazy do szczepienia i albo przeszczepić już rosnącą w ogrodzie jabłoń (wówczas będziesz miał dwie odmiany na jednym drzewie), albo kupić podkładki i na nich zaszczepić kosztelę i papierówkę. Innej możliwości nie ma.
jamiol
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2011-03-07, 15:49

Post autor: jamiol »

co to jest zraz, przeszczep i podkładka? :-P
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Wpisz w google szczepienie drzew owocowych a znajdziesz informacje o metodach szczepienia, jakie gatunki szczepimy, co jest potrzebne itp. O zrazie i podkładce jest mnóstwo informacji w necie i na naszym forum wiec nie ma co powielać.
Myślę, ze lepiej będzie jak kupisz drzewko papierówki i koszteli, np. w szkółce (tanio, szybko, fachowo). Chyba, że chcesz zdobywać doświadczenie - wtedy skorzystaj z podanych rad Gosi2501.
ODPOWIEDZ