Komosa rózgowa - owoce, uprawa, właściwości

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Faalka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-06, 22:40

Komosa rózgowa - owoce, uprawa, właściwości

Post autor: Faalka »

Witam :D

Bardzo zaintrygowała mnie roślinka o nazwie komosa rózgowa. Rośnie sobie to podobno bujnie i ma jadalne, smaczne owocki podobne do malin/truskawek. Chciałabym tę komosę zasiać w donicy na balkonie. Czy ktoś miał już jakieś doświadczenia z tą rośliną? Czy łatwo ją uprawiać i czy warto? Bardzo jestem ciekawa tych owocków.
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

Ja nie mam u siebie komosy, przeczytałam natomiast, że nie tylko jej owoce są jadalne, ale także liście, przyprawiane jak szpinak. I podobno jest bardzo prosta w uprawie. Lubi glebę żyzną, umiarkowanie wilgotną i pełne nasłonecznienie.
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Faalka Komosa rózgowa jest bardzo łatwa w uprawie. Najładniejsze owoce ma odmiana Strowbery Sticks. Doskonale uprawia sie ją w pojemnikach. Nasiona wysiewa się w kwietniu pod osłonami lub w 1 połowie maja wprost do gruntu. Kiełkują już po 7 do 14 dni. Kwitnie od lipca do września. Komosa lubi stanowisko słoneczne i glebę umiarkowanie wilgotną. Owoce są doskonałe dodane do sałatek.
Będziesz miała jednocześnie roślinę ozdobną i warzywną.
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

komosa rózgowa

Post autor: gilgall »

Czy ktoś może mi coś powiedzieć o tej roślince? To podobno kwiat z czerwonymi owockami...
Jak się ją uprawia?
gilgall
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 99
Rejestracja: 2009-01-17, 21:03

Post autor: gilgall »

A te owoce to smaczne są?
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

W smaku przypominają truskawki, ale są malutkie mniejsze od poziomek.Ja posiałam w zeszłym roku w pojemnikach, ładnie się prezentowały jako roślina ale owoce lekko przeszły goryczką .Wysiej spróbuj, może Twoje będą lepsze. :mrgreen:
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Maria W.
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2017-08-06, 10:58

Re: Komosa rózgowa - owoce, uprawa, właściwości

Post autor: Maria W. »

Witam osoby zainteresowane roślinami dziwnymi,a także zdrowotnymi. Komosę uprawiam od dwudziestu lat. Dawno przywiozłam nasiona z zagranicy.Owocki cudne, nawet większe od poziomek, smaku nie za bardzo, ale dodane do sałatki stanowią piękną ozdobę.Liście też dorzucam do sałatki. Jeśli chodzi o uprawę ,to nie bawię się w sadzonki.Na wiosnę wysiałam pierwszy raz na miejsce stałe i potem już tylko pozostawiam przestarzałą roślinę by sama się jesienią wysiała. Zupełnie bez problemu wyrastają na wiosnę, a nawet trzeba trochę przerwać. Maria W.
ODPOWIEDZ