Kaktusy i skalniaki - książka

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magdaityle
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2011-04-19, 12:57

Kaktusy i skalniaki - książka

Post autor: magdaityle »

Którą książkę, przewodnik, poradnik polecicie na temat kaktusów? Ja mam sporo kaktusów w domu, ale chciałabym się czegoś jeszcze o nich dowiedzieć np. oznaczyć gatunki. Podobają mi się poradniki przyrodnicze wydawnictwa Multico i Geocenter. Szukam też książek/poradników na temat skalniaków.
Co ciekawego proponujecie?
Awatar użytkownika
magdaityle
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2011-04-19, 12:57

Skalniaki - książki

Post autor: magdaityle »

Jakie książki, przewodniki na temat skalniaków proponujecie? Chciałabym oznaczyć i dowiedzieć się czegoś więcej na temat skalniaków, które posiadam. To samo pytanie zadałam a'propos kakusów (w dziale o kaktusach), bo też szukam książek.
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

O skalniakach nie mam żadnej książki ale o kaktusach owszem - Jerzy Woźniak "Kaktusy oraz inne sukulenty" wyd. KDC rok 2006. Jestem bardzo zadowolona i już żadnej innej o podobnej tematyce nie zakupię w najbliższym czasie, bo po prostu zawiera wszystkie istotne informacje. Podzielona jest na 2 części. Pierwsza - wszystko u sukulentach. Druga - portrety roślin. Moim zdaniem książka świetnie napisana, wzbogacona wspaniałymi zdjęciami, zrozumiała. Cena na książce to 44,90 ale ja zakupiłam ją w promocji za 19 zł.
Podam może taki przykład z 2 części: dział kaktusy kuliste - zawiera opisy poszczególnych gatunków, np. echinopsis: synonimy, pochodzenie, opis rodzaju, uprawa, stanowisko, temperatura, zimowanie, podłoże i nawożenie, rozmnażanie, najciekawsze gatunki i odmiany (również zdjęcia) oraz co warto wiedzieć i co jest ciekawe.
To z tej książki dokładnie dowiedziałam się jak szczepić kaktusy (choć jeszcze nie próbowałam ;-) ) 216 stron, format 29x20
Załączam 2 fotki książki
Załączniki
DSCN5277.JPG
DSCN5276.JPG
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: Kaktusy i skalniaki - książka

Post autor: harwi »

Ja mam dwie książki odnośnie roślin skalnych i te mogę polecić.
"Skalniaki" - Eugeniusz Radziul
"Byliny w ogrodzie skalnym" B.Grabowska, T. Kubala
Załączniki
(Bardziej fotki. Są jednak informacje co to wysokości kwitnienia nasłonecznienia itp itd. Fajny jest indeks i po nazwach łacińskich jak również po polskich).
(Bardziej fotki. Są jednak informacje co to wysokości kwitnienia nasłonecznienia itp itd. Fajny jest indeks i po nazwach łacińskich jak również po polskich).
byliny-w-ogrodzie-skalnym_54741.jpg (6.58 KiB) Przejrzano 6785 razy
(Opisy+fotki)
(Opisy+fotki)
pd_76862.jpg (34.84 KiB) Przejrzano 6785 razy
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Re: Kaktusy i skalniaki - książka

Post autor: tengel27 »

Jeśli chodzi o kaktusy to posiadam:
- "Kaktusy i sukulenty" Maria Teresa Della Beffa
- "Uprawa kaktusów" Stanisław Hinz, Mieczysław Abramowicz
- Z serii "Te wspaniałe sukulenty" Jerzego Woźniaka mam dwie części: "Ariokarpusy" i "Ferokaktusy"
- "Kaktusy dla początkujących" Lidia i Pavel Pavliczkowie
Do tego z PTMK dostaję pismo "Świat kaktusów" oraz kupuję "Kaktusy i inne"
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
ODPOWIEDZ