Jeże

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Jeże

Post autor: tengel27 »

A u mnie w ogrodzie zadomowiły się już na dobre jeże: Stefan z rodzinką :D Dzięki nim ślimaki nie prześladują moich roślin ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

U mnie tez mieszkają 2 jeże...
Jeszcze ich nie nazwałam ale muszę to zmienić....
Obrazek

Obrazek
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Ja miałem kiedyś na działce dwa ale gdy urodziły się młode to wszystkie wyniosły się. Szkoda bo to bardzo pożyteczne zwierzęta.
Awatar użytkownika
sosober
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2008-01-17, 21:42

Post autor: sosober »

jakie sa sposoby na zwabienie jeża do ogrodu?

czy jabłuszka - tak jak w bajce dzialaja?
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Sosober jeż z jabłkami to rzeczywiście bajka. Jeż jest zwierzątkiem mięsożernym.
Jeżeli chcesz zwabić jeża do ogrodu musisz mu zrobić kącik w zacisznym kącie - najlepiej gałęzie i patyki ułożyć tak aby powstała pod nimi kryjówka. Bardzo ważne aby im nie zakłócać spokoju.

Więcej: Jeż w ogrodzie. Jak zwabić jeża do ogrodu?
Awatar użytkownika
KaRo
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 145
Rejestracja: 2007-12-28, 21:10

Post autor: KaRo »

Z tym spokojem dla jeża bywa różnie,
Moje jeże do połowy grudnia wędrowały po całym podwórzu a wieczorem były odnajdywane przez mojego psa w różnych częściach ogrodu i notorycznie obszczekiwane.Nie przepędził ich ten wrzask i tarmoszenie .Na szczęście.

Obrazek
Awatar użytkownika
sosober
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2008-01-17, 21:42

Post autor: sosober »

zawsze marzylam o jeżu
bo to takie urocze taje "tupajace" stworzonko..

sprobuje stworzyc na dzialce pod warszawa taki zakatek - w tamtych okolichach jeze sa widywane, wiec jest szansa ze sie zadomowia :)

dziekuje za rady dziewczyny! ;-)
Awatar użytkownika
j-antoszczak
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2007-12-28, 17:03

Post autor: j-antoszczak »

Jeże to stali bywalcy mojego ogrodu. Tu wychowują swoje potomstwo i tu czyszczą ogród ze slimaów i innych raboli. Mieszkam przy dośc ruchliwej ulicy i dużo jeży ginie pod kołami samochodów. Ptaków tez nie ma tej zimy. Czasami sikory zajrzą do słoninki, nawet i wróbli nie ma. W ubiegłym roku kwiczoł pilnował swojej stołowki całą zimę a była to jabłoń ozdobna z mnóstwem jabłuszek. Nie pozwolił zadnemu ptakowi nawet sie zbliżyć. Dziś zauważyłem nowych gości . Dwie sowy wysoko na świerku. Zorjętowałem sie po wyplówkach pod świerkiem. Niech goszczą jak najdłużej.
Awatar użytkownika
hanna mia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-02-24, 23:33

Post autor: hanna mia »

Ja tez mam jeze w ogrodzie od wielu lat, niekiedy mieszkaja u mnie dwa lata, potem sie wynosza i za jakis czas wracaja. Chetnie przebywaja w nieodwiedzanej, bardzo zageszczonej czesci ogrodka, gdzie jest duzo lisci pod krzaczkami. Pare lat temu jeden jez wpadl do oczka wodnego i sie utopil bo nie umial sie wygramolic, chociaz podobno jez umie troche plywac ale brzegi byly za strome. Po tym wypadku przebudowalismy brzegi oczka i dodatkowo zainstalowalismy deske ze szczebelkami ( taka zamknieta drabinke ), podobno ma byc to dobra pomoc dla jezy zainteresowanych kapiela.
mia
Awatar użytkownika
Kasiunia842
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 152
Rejestracja: 2008-02-25, 13:43

Post autor: Kasiunia842 »

U mnie w zeszłym roku dzieci znalazły jeżyka, który schował się przy studzience pod stertą patyków. Później ten jeżyk wyszedł na spacer i dreptał po całej działce. Ale mieliśmy ubaw. Nie wiedziałam tylko, że jeże tak szybko chodzą. :-)
Kwiat żyje, kocha i przemawia cudownym językiem. (Peter Rosegger)
Awatar użytkownika
Roza
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 61
Rejestracja: 2008-02-13, 21:27

Post autor: Roza »

W moim ogrodzie od czterech lat gości rodzina Jerzy bywa, że im się zdarzy wejść na podwórze wtedy trzeba włożyć je do kosza i wynieś do ogrodu ze względu na szczekanie piesków związany z tym hałas, który sąsiadom bardzo przeszkadza.
maxgregory
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-02, 16:01

Post autor: maxgregory »

Czy widział ktoś aby jeż pił mleko. Mój jeż przychodzi codziennie w nocy o tej samej porze i pije mleko w letniej kuchni. Ludzie przechodzący obok wcale mu nie przeszkadzają. Miała młode ale niestety 3 zabrała a 3 zostawiła i zdechły.Jaka to mogła być przyczyna? Boimy się że jeżowi mleko morze zaszkodzić a on je tak chętnie pije.
Awatar użytkownika
Biedronka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2009-03-12, 15:21

Post autor: Biedronka »

maxgregory pisze:Czy widział ktoś aby jeż pił mleko. Mój jeż przychodzi codziennie w nocy o tej samej porze i pije mleko w letniej kuchni. Ludzie przechodzący obok wcale mu nie przeszkadzają. Miała młode ale niestety 3 zabrała a 3 zostawiła i zdechły.Jaka to mogła być przyczyna? Boimy się że jeżowi mleko morze zaszkodzić a on je tak chętnie pije.
Nie sądzę aby mleko zaszkodziło. Do mojego brata jeże przychodzą systematycznie i wyjadają wszystko kotom z miski w tym także mleko. Na dokładkę wylegują się w legowisku kotów nic sobie z nich nie robiąc :-D Podejrzewam, że może wiedziała iż wszystkich nie wykarmi.
gosia835
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-29, 11:24

Post autor: gosia835 »

Ewa-Maria pisze:Sosober jeż z jabłkami to rzeczywiście bajka. Jeż jest zwierzątkiem mięsożernym.
Zgadza się jeż to bardziej mięsożerca, a jeszcze bardziej owadożerca, ale jabłka też je. Nie nabija ich sobie na kolce jak w bajkach i też wątpię, że sobie specjalnie ich szuka i że to jego przysmak, to nie prawda, ale ja mam jeża już 2 dzień bo znalazłam biedaka przy ulicy w mieście i zlitowałam się nad nim (jest po śnie zimowym, bałam się żeby nie wyszedł na ulice, jet bardzo słaby, mam zamiar go wzmocnić i wypuścić z dala od samochodów, jest młody, po śnie zimowym).
Dałam mu pokrojone jabłko z ciekawości, mimo że owadożerca jadł i wyglądało, że mu smakowało. Kupiłam mu w sklepie kawałek mięsa (pierś kurczaka) tym się dopiero zajadał, a dżdżownic mimo że to jego naturale pożywienie nie ruszył.
gosia835
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-29, 11:24

Post autor: gosia835 »

maxgregory pisze:Czy widział ktoś aby jeż pił mleko. Mój jeż przychodzi codziennie w nocy o tej samej porze i pije mleko w letniej kuchni. Ludzie przechodzący obok wcale mu nie przeszkadzają. Miała młode ale niestety 3 zabrała a 3 zostawiła i zdechły. Jaka to mogła być przyczyna? Boimy się że jeżowi mleko morze zaszkodzić a on je tak chętnie pije.
Spokojnie mleko, karmy kocie i puszka, i sucha, rozmoczona bułka, suchy chleb, ziemniaki, kasza i wiele innych rzeczy, które jedzą koty mu nie szkodzą. U mojej babci jest już około 2 lata i co wieczór przychodzi pod dom i objada koty. :)
ODPOWIEDZ