Jęczmień grzywiasty.

Tu rozmawiamy o turzycach, miskantach, kostrzewach i innych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Jęczmień grzywiasty.

Post autor: Grama »

Kupiłam sadzonkę jęczmienia grzywiastego, potem wyczytałam, że to trawa jednoroczna, która sama się wysiewa. Mam pytanie- czy po roku nadaje się tylko do usunięcia i czy samosiewki nie zaśmiecą ogrodu? Może ktoś ma doświadczenie i odpowie?
Pozdrawiam- Grama.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Tej trawy nie znam, ale kiedyś wysiałam drżączkę, była bardzo ładna ale się nie rozsiała :-?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Jeżeli rośnie na wilgotnych stanowiskach może stać się rośliną inwazyjną. Masz rację jest to roślina jednoroczna, jeżeli pozwolimy dojrzeć roślinie, nasiona same wysypią się i roślina wyrośnie ponownie w obrębie rośliny matecznej. Oczywiście wyrastające młode siewki możemy usuwać z rabat. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Petrus pisze:Jeżeli rośnie na wilgotnych stanowiskach może stać się rośliną inwazyjną. Masz rację jest to roślina jednoroczna, jeżeli pozwolimy dojrzeć roślinie, nasiona same wysypią się i roślina wyrośnie ponownie w obrębie rośliny matecznej. Oczywiście wyrastające młode siewki możemy usuwać z rabat. ;-)
Nie polecam, ogród w jęczmieniu już kolejny rok.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Dlatego trzeba liczyć się z takim obrotem spraw przy sadzeniu (lub w ogóle jej nie sadzić), dlatego zaliczana jest do roślin inwazyjnych. ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ