JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Roma »

Z przyczyn technicznych (zanik fotek) zmuszona zostałam do otworzenia nowego wątku i przedstawienie Wam Jaśkowej polany z nieco innej perspektywy. Postaram się odtworzyć to co wcześniej przedstawiałam, na tyle na ile mi się to uda. No to zaczynamy.
Zarys historyczny:

Rok 2008
Pierwszy rok na Jaśkowej polanie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Roma »

Rok 2009
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Roma »

Rok 2010
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Roma »

Rok 2011
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Roma »

We wrześniu 2011 po raz pierwszy zawitałam na to Forum i dzięki Waszym ogrodom, które zaczęłam zwiedzać, a także przy wsparciu niektórych Forowiczów na naszej polanie rozpoczęła się prawdziwa rewolucja i demolka wszystkiego co tylko możliwe.

No i się zaczęło :mrgreen: Powstają nowe rabaty
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znalazło się także miejsce na różankę
Obrazek
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Roma »

No i przyszedł rok 2012, demolki ciąg dalszy :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Merghen »

Romo, choć pewnie straszne było odkrycie zniknięcia zdjęć to ze swej strony muszę powiedzieć, że dzięki temu osobiście mogłam zobaczyć to co było i co będzie. I jestem pełna podziwu dla zmian jakie wprowadzasz w ogrodzie. Ten wcześniejszy był ogrodem jakich wiele, ten obecny będzie z duszą. Pięknie zaprojektowane alejki, ciekawe w kształtach rabaty i zaskakujące elementy powodują, że nie jest on nudny. Teraz na pewno będę śledzić Twój wątek i zapamiętywać wszelkie pomysły. A na razie życzę zdrowia całej rodzinie, a Tobie sił do realizacji projektu.
PS. Cieszę się, że pomimo smażenia fury naleśników jako pierwsza mogłam się wpisać do Twojego nowego tematu :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Roma »

Witam Cię Małgosiu w moim nowym wątku :-D Mam nadzieję, że będzie tak samo często odwiedzany przez pozostałych użytkowników jak ten poprzedni. Jeszcze dużo jest w nim do zrobienia, ale przy Waszym wsparciu wiem, że sobie poradzę.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: edyta_mi »

Romo, z ulga odetchnęłam widząc Twój nowy wątek :-D. Piękne zdjęcia :lol:. A co to za powojnik - ten biały wielkokwiatowy?
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Danka »

A ja serdecznie Cię witam w nowym wątku i po przerwie. Jak już napisałam w swoim wątku, właśnie dzisiaj zastanawiałam się dlaczego nie bywasz na forum? Teraz już wiadomo. Dlatego szybkiego powrotu dla Twojego Skrzata, a Tobie dużo sił i samozaparcia. Przeglądając zdjęcia z lat ubiegłych uświadamiamy sobie ile i jakie zmiany zaszły w ogrodzie :-D A u Ciebie zmieniło się dużo i zdecydowanie na lepsze. Małgosia-Merghen już napisała, że powstał ogród z duszą. I to prawda :!:
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Roma »

Edytko- ten powojnik to Matka Teresa.
Danko-miło słyszeć, że ktoś pamięta :-D Wstawiając te fotki ponownie, sama zdziwiona jestem, że tyle udało mi się zmienić ale tak jak już wcześniej wspominałam, motorniczym moich zmian były Wasze ogrody i to co w nich zobaczyłam. Moje plany na ten rok nie do końca zostaną zrealizowane ale zawsze już coś nowego widać.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Merghen »

Romo, a czy na jakikolwiek rok nasze plany ogrodowe zostaną zrealizowane? Im dłużej nad tym się zastanawiam to wydaje mi się, że nigdy. Nawet moje plany - ten rok miał być tylko i wyłącznie rokiem cieszenia się z ogrodu i picia w nim kawki, odpoczywania - uległy zmianie (też winne forum :zly: ;) ) i już dwie rabaty zmieniły oblicze, dwie następne będą zmieniać w najbliższym czasie i z poleżenia na trawce, pobujania się na huśtawce pozostały tylko pobożne życzenia :oczami: Od poniedziałku zakasuję rękawy i do roboty :zdegustowany: :rotfl:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Re: JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: waldek727 »

Witaj Romo w nowym wątku.

Widzę na "Jaśkowej polanie" rozmieszczone trzy różne pergole. Czy masz koncepcje na obsadzenie roślinami metalowej pergoli znajdującej się najbliżej lasu? Jeżeli nie, to w/g mnie dobrze by się wkomponowały w leśny krajobraz posadzone przy niej 2 lub 4 krzewy jagód goji. Jesienią jej pomarańczowe owoce byłyby ozdobą ogrodu, a zimą zdrowym przysmakiem dla domowników.

Pozdrowienia dla Skrzata.
Waldek.
,,Ogród, który żyje w zgodzie z naturą żyje pełnią życia"
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: tadek »

Witam Ciebie Romo w nowym / starym wątku, chlebem bez soli bo sól jest niezdrowa. :rotfl:
100_4002.JPG
Z przyjemnością oglądałem wstawione przez ciebie zdjęcia, a patrząc wiedziałem o co na nich chodzi. Podpatrywałem twój ogródek w poprzednim, zamkniętym temacie. Zastanawia mnie jedno, jaki jest powód znikania fotek na forum? Czy one są po jakimś czasie usuwane? Czy tak sobie jak kropla wody wyparowują? Są i ich już nie ma? Pytam, bo na tym forum widziałem już wiele postów, w którym nie było zdjęć. :|
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: JAŚKOWA POLANA -Reaktywacja

Post autor: Roma »

W temacie prac ogrodowych, niestety muszę się z Tobą Małgosiu zgodzić, ciągle coś jest nie tak i wiecznie coś trzeba zmieniać.
Waldku- ta pergola jest tylko na tymczasowo, nie zdążę w tym roku zrobić tych planowanych "przeszkód konnych". Na razie rosną przy niej powojniki, które zostaną przesadzone przy jej likwidacji. Pozdrowienia skrzatowi przekazano :-D za które serdecznie podziękował.
Tadku-wzruszyłam się widząc takie przywitanie, dziękuję Obrazek
Co zaś tyczy się fotek, to chyba zależy przez co wstawiasz, ja to robiłam obrazki.pl teraz już nauczyłam się innych sposobów wstawiania i chyba już będzie dobrze.
ODPOWIEDZ