Jakie zioła osłonowe na żołądek?

Założenie i pielęgnacja ogrodu ziołowego, uprawa i zastosowanie ziół
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Jakie zioła osłonowe na żołądek?

Post autor: piwonia »

Jakie zioła mają działanie osłonowe dla żołądka przy długotrwałym stosowaniu silnych leków?
Podobno len, ale nie jestem pewna czy lepiej stosować wywar z pełnych ziaren, czy zaparzony len mielony? Liczę na pomoc :-D I uśmiecham się szeroko do naszego naczelnego zielarza :-D . Herbi- myślę, że Ty na pewno wiesz coś na ten temat :-D A może inne zioła mają lepsze działanie?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Re: Jakie zioła?

Post autor: Herbi »

piwonia pisze:. Herbi- myślę, że Ty na pewno wiesz coś na ten temat :-D
Wiem coś o tym bo sam stosuję :-D

Tutaj siemię lniane jest bardzo polecane przez naturalistów.
Nie można jednak wylać dziecka z kąpielą.
Chodzi o to aby tak nie osłonić żołądka żeby substancje czynne z leku nie były we właściwym czasie i we właściwej proporcji przekazane do organizmu.
Zdanie może niezgrabne ale chyba sens pojmujesz. ;-)

W aptekach pojawił się len mielony, odtłuszczony. Nie trzeba go już przechowywać w lodówce jak ziaren po zmieleniu.
Takiego ostatnio używam, dodając do zupy mlecznej czy zalewając wrzątkiem.
O wywarze nigdzie nie słyszałem. Całe nasiona natomiast wystarczy tak jak len mielony zalać wrzątkiem i...przyjmować go po dłuższym czasie aby dobrze się rozłożyły.

W naszych czasach, przynajmniej przy chorobach przewlekłych stosuje się przede wszystkim tabletki uwalniane w jelicie.
Już nie żołądek jest zagrożony co ścianki jelit. Tutaj też siemię pomaga nie dopuszczając do zaparć.

O innych lekach-ziołach na żołądek postaram się wkrótce coś jeszcze napisać :-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Re: Jakie zioła?

Post autor: piwonia »

Herbi pisze: Wiem coś o tym bo sam stosuję :-D

Tutaj siemię lniane jest bardzo polecane przez naturalistów.
Nie można jednak wylać dziecka z kąpielą.
Chodzi o to aby tak nie osłonić żołądka żeby substancje czynne z leku nie były we właściwym czasie i we właściwej proporcji przekazane do organizmu.
Zdanie może niezgrabne ale chyba sens pojmujesz
Serdecznie dziękuję :-D
Tak słyszałam, że len należy przyjmować przynajmniej 3 godz po zażyciu leku, co o tym sądzisz?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Re: Jakie zioła?

Post autor: Herbi »

piwonia pisze: Tak słyszałam, że len należy przyjmować przynajmniej 3 godz po zażyciu leku, co o tym sądzisz?
Oczywiście zgadzam się z tym. Dodam tylko, że warto ilość siemienia dozować. Przyjmować 2 razy dziennie w małej ilości. Duża dawka na raz (więcej niż 2 łyżeczki) jest niewskazana.
------
Na doniesienia internetowe często należy patrzeć sceptycznie ale siemię jest tak zdrowym produktem, że nawet profilaktycznie warto je zażywać.
Link tutaj informuje o odkrytych właściwościach spowalniania rozwoju raka piersi.

Podane są tam przepisy z siemieniem. Autorsko ;-) stosuję zupę mleczną z musli, siemieniem, otrębami granulowanymi i podobnie jak tam kawałkiem banana, jabłka czy śliwki. Słodzę miodem.

Smacznego i zdrowego życżę :-D
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Dziękuję za linka :-D , przepisy ciekawe, chętnie wypróbuję :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
ODPOWIEDZ