Jakie tyczki dla fasoli?

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wapn
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2009-06-20, 18:37

Jakie tyczki dla fasoli?

Post autor: wapn »

Witam.

W tym roku założyłem mały ogródeczek na działce. Posadziłem tam koper ect. i mi. fasolę.
Fasola już wykiełkowała, ale potrzebuję waszej rady. Jak zrobić tyczkę do takiej fasoli? Przecież lada chwila wystrzeli w górę, a musi po czymś się wspinać. Mogą to być zwykłe długie patyki z lasu?

Proszę o pomoc, z góry dzięki.
Na forum od 20 czerwca 2009r.
Miłośnik lasu ,wsi ,wody ,zbierania grzybów pierogów z kapustą i pieniędzy.
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Wystarczą proste i długie patyki. Można je ustawić w kształcie X - wbijamy dość głęboko dwa patyki na skos i przewiązujemy je na środku. Można też wbić patyki w jednym rzędzie (pokazane jest to, np. tutaj: http://www.podrb.pl/z/108-tarnobrzeg/68 ... kalny.html ). Jeśli fasola ma się wspinać wszędzie to można też te wszystkie patyki przewiązać w 3 miejscach sznurkiem (fasola wspina się wtedy nie tylko w górę ale i na boki).
Awatar użytkownika
wapn
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2009-06-20, 18:37

Post autor: wapn »

Wielkie dzięki za pomoc. W ogóle nie miałem pojęcia, co może się nadać na taką tyczkę. Wielkie dzięki.
Pozdrawia.
Na forum od 20 czerwca 2009r.
Miłośnik lasu ,wsi ,wody ,zbierania grzybów pierogów z kapustą i pieniędzy.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Oprócz tyczek mogą być sznurki. Robi się ramkę nad fasolą, przywiązuje się sznurek do fasoli przy ziemi a drugi koniec do poprzeczki, tylko lekko napinając, by nie wyrwać przypadkiem fasoli. Można też zamiast do fasoli przywiązać do krótkiego patyczka i wbić go obok fasoli.
Awatar użytkownika
wapn
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2009-06-20, 18:37

Post autor: wapn »

Byłem w lesie i nazbierałem kilka porządnych kijów, część już wsadziłem, a pozostałe jutro wsadzę.
Na forum od 20 czerwca 2009r.
Miłośnik lasu ,wsi ,wody ,zbierania grzybów pierogów z kapustą i pieniędzy.
ODPOWIEDZ