Jakie roślinki posadzić przed tarasem

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
anulka65
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-05, 12:20

Jakie roślinki posadzić przed tarasem

Post autor: anulka65 »

Witam Was
Mam pewną opcję ale chcę zasięgnąć Waszej opinii bo nigdy nie "urządzałam" ogrodu przed domem.
Otóż po bokach chcę posadzić jałowce na przemian Gold Cone z pospolitym arnold.
Od przodu bardziej na brzegach pomyślałam o macierzance w kolorze fioletowym czy bordowym a od środka wrzosy w kolorze białym. Zaznaczam, że taras jest dość mocno nasłoneczniony, praktycznie tylko rano nie ma tam słońca.
Czy będzie to ładnie wyglądać i współgrać ze sobą?
Podoba mi się także czarna trawa ale nie wiem czy pasowałaby, a czy pomiędzy te jałowce jeszcze coś wcisnąć?
Poradźcie coś a może macie inne pomysły???
Ania
Załączniki
1372944449930.jpg
1372944422969.jpg
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Jakie roślinki posadzić przed tarasem

Post autor: Merghen »

Mam wrażenie, że te opisane przez Ciebie miejsca są wąskie więc jeśli po bokach posadzisz jałowce to między nimi już nic nie zmieścisz. Jeśli dobrze rozumiem Twoje intencje to chcesz troszeczkę tymi jałowcami oddzielić się od sąsiadów. Nie wiem tylko czy będą dobrze rosły na tak nasłonecznionym miejscu. Nie znam ich potrzeb. Mam jednego ale rośnie od strony wschodniej więc tylko do 13 ma słońce, potem cieniuje go dom.

A co myślisz o lawendzie. Wydaje mi się, że ładnie by wyglądała z przodu. Ona luci słoneczne miejsca i wapienną glebę. Można na przemian posadzić białą i fioletową.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jakie roślinki posadzić przed tarasem

Post autor: Danka »

Na jałowce raczej mało miejsca. Pisząc o czarnej trawie chyba masz na myśli konwalnika. Tylko musisz wziąć pod uwagę, że konwalnik często nie przeżywa naszych zim. Macierzanka i wrzosy raczej się wykluczają, bo wrzosy muszą mieć kwaśną ziemię, a macierzanka lubi zasadową. W miejsce jałowców może lepiej było by zrobić kratę i posadzić jakieś pnącze. Jeżeli ma osłaniać przed wścibskimi oczami ;-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jakie roślinki posadzić przed tarasem

Post autor: Elzbieta M »

U mnie jałowiec Gold Cone rośnie na skalniaku , w nasłonecznionym miejscu. To niewielki iglaczek , dorastający do ok 2 m, a sądząc po tym , jak powoli u mnie rośnie , to miną pewnie lata zanim osiągnie wysokość 2 m. Lubi kwaśną ziemię , więc wrzosy byłyby dobrym towarzystwem.
anulka65
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-05, 12:20

Re: Jakie roślinki posadzić przed tarasem

Post autor: anulka65 »

Dziękuje za podpowiedzi :->
ODPOWIEDZ