Jaka kosiarka na trawnik ok. 650 m2

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
Franky
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-23, 14:49

Jaka kosiarka na trawnik ok. 650 m2

Post autor: Franky »

Proszę o radę jaką kosiarkę kupić :
1. Powierzchnia trawnika ok. 650 m2 (około 620 m2 jeden i drugi około 30 m2)
2. Płaszczyzna trawnika pozioma - brak podjazdów/zjazdów
Pytanie pierwsze - kosiarka elektryczna czy spalinowa?
Jaki model kosiarki proponujecie (koszt - do około 1 tys. zł)
Czy warto na taka powierzchnię kupować z napędem i czy z funkcją mulczowania?
Trawnik jest nowy - był dopiero 2 razy koszony przez firmę ogrodniczą - teraz moja kolej a ja nie mam sprzętu.... :(.
Pomóżcie!!!
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Moim zdaniem napewno spalinową (mój trawnik ma ok 50 m i wiem ile nerwów kosztowało mnie rozwijanie przewodów, łamałam nim kwiaty) a czy z napędem to zależy ile masz lat ( czy wyrabiasz sobie dopiero mięśnie czy już oszczędzasz kręgosłup) ja jestem w drugim stadium tak że polecam z napędem :mrgreen: a co do firmy to poprostu w sklepie pytałabym się o części zamienne ile kosztują i czy nie będzie problemu z kupnem.
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Sadowniczy.pl
Ekspert
Posty: 43
Rejestracja: 2008-06-21, 21:47

Kosiarka

Post autor: Sadowniczy.pl »

Witam

650 m2 to już spory trawnik :))

1) Jeśli wybierzesz kosiarkę spalinową to ze swojej oferty poleciłbym Ci taką:

Kosiarka spalinowa BM 46 3,75 KM - zobacz!

Mocny 4-suwowy silnik starczy na długie lata. Kosiarka ma 46 cm szerokości cięcia więc spokojnie poradzisz sobie ze swoim trawnikiem nie marnując na to drogocennego czasu.
Gwarancja na kosiarkę - 2 lata, serwis door to door

2) Jeśli wybierzesz kosiarkę elektryczną to polecam tą:

Kosiarka elektryczna BG-EM 1336 - zobacz!

Przeczytaj jej opis i zobacz zdjęcia - wystarczy to za wszystkie moje dodatkowe slowa :)


W prezencie - na hasło "PORADNIK OGRODNICZY" wysyłka GRATIS!!!!!!!!
Mariusz Kwiatkowski
www.Sadowniczy.pl
Awatar użytkownika
paczek1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2008-04-11, 16:34

Post autor: paczek1 »

Ja osobiście używam kosiarki firmy Poulan PRO. Jest to traktorek do koszenia trawy z tego powodu, gdyż mam około 2 hektary do koszenia :mrgreen: jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Mam ją jakieś 4 sezony. Koszę mniej więcej raz w tygodniu. Kosiarki tej firmy są w Polsce bardzo rzadkie. Więcej jest ich w USA i są dużo tańsze niż w Polsce (zresztą jak wszystko). Gorąco polecam
Pozdrawiam
Franky
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-23, 14:49

Post autor: Franky »

paczek1 pisze: Jest to traktorek z tego powodu, gdyż mam około 2 hektary do koszenia
I co? Radzisz mi zakup traktorka? hmm... chyba to by była lekka przesada :).

Mam do wzięcia (od rodziny) używaną kosiarkę AL-KO Comfort 47 BR - chyba dobra na moja trawkę. Kłopot jedynie w transporcie do Szczecina...
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Witaj, w tym roku miałam podobny dylemat. Poczytaj w tym wątku może ci coś to podpowie

http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=183
Franky
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-23, 14:49

Post autor: Franky »

harwi pisze:Poczytaj w tym wątku może ci coś to podpowie
Czytałem ten post zanim założyłem swój - nie wiem jak na tym forum ścigają moderatorzy za powtórki tematów więc troszkę poszukałem....
Wydaje mi się, że Tobie potrzebna była koniecznie kosiarka z napędem. masz około 1000 m2 - ja mam 650 m2 w 2 częściach (mały trawniczek ok 30m2 przed domem) więc mogę się zdecydować na kosiarkę bez napędu.
Ogrodnik, który robił mi trawnik powiedział, że bez napędu na tę powierzchnie lepiej - napęd niszczy trawnik .... Nie wiem czy miał rację.
Awatar użytkownika
Elżbieta 46
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 407
Rejestracja: 2008-05-16, 08:54

Post autor: Elżbieta 46 »

Nie zgadzam się z tym ogrodnikiem używam kosiarkę z napędem już 5 lat i naprawdę nic się trawnikowi złego nie dzieje
Kasiu Ewo Gosiu dziękuję i również życzę miłego dnia
pozdrawiam Ela
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Oj ścigają ścigają za powtórki tematów ;-). A co do napędu....PIERWSZE SŁYSZĘ :shock: :shock: . Sama używam kosiarki z napędem od wielu lat i nic złego mojemu trawnikowi się nie dzieje.
Franky
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-23, 14:49

Post autor: Franky »

Kosiarka wyruszyła z Wa-wy i w poniedziałek będą ją już miał. Jest to AL-KO 47BR Comfort. Co prawda używana ale ... jeżeli będzie sprawna i w dobrym stanie ....

Doszła... no jest używana... i to nie tak mało (na oko... wiadomo, że na oko chłop w szpitalu umarł ale to jedyna możliwa diagnoza na dzisiaj...). Teraz chciałbym dokonac przeglądu urządzenia, powymieniać co trzeba i sprawdzić czy w ogóle działa. Może ma ktoś instrukcje obsługi tej kosiarki, albo może doradzić co zrobić....
ODPOWIEDZ