jak umiescic przedmiot w arbuzie.

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
poloo89
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-31, 23:49

jak umiescic przedmiot w arbuzie.

Post autor: poloo89 »

Witam. Nie za bardzo się interesuję ogrodnictwem... dlatego nie miałem pojęcia w jakim dziale napisać swój temat. W razie gdyby jakiś życzliwy moderator zobaczył moje wypociny byłbym wdzięczny o przeniesienie do odpowiedniego tematu. Na razie pozostańmy na hyde :)

Jaki jest mój problem... Otóż gdzieś, dawno dawno temu oglądałem film, w którym pewien facet oświadczył się dziewczynie darując jej arbuza, w którego wrośnięty był pierścionek zaręczynowy. Dopiero po jego przekrojeniu odkryła 'prezent' w środku... I tu pojawia sie moje pytanie. Jak dokonać takiego zabiegu aby arbuz wyrósł z jakimś niewielkim przedmiotem w środku.... Próbowałem znaleźć informację w sieci, jednak nic na ten temat nie znalazłem.

pozdrawiam.

PS. Na zakończenie chciałbym przeprosić za brak polskich znaków i słabą interpunkcję ale posta pisałem na tel dlatego wyszło jak wyszło.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: jak umiescic przedmiot w arbuzie.

Post autor: tadek »

Jeszcze o czymś takim nie słyszałem, ale w przypadku pierścionka; nie była to filmowa podpucha?
Arbuz jest dość duży, pełen miąższu. Powiedzmy będzie on mały, z pierścionkiem w środku. Jak trafimy po rozkrojeniu na miejsce w którym będzie tkwił ten pierścionek?
Większe prawdopodobieństwo będzie połknięcia go niż znalezienie...
:/ Ale to są moje przypuszczania, mogę się mylić. Chętnie przeczytam wypowiedzi innych.

Pierścionek można by nałożyć na zawiązek owocu i czekać jak zostanie wciągnięty do środka, w trakcie wzrostu arbuza...
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
poloo89
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-31, 23:49

Re: jak umiescic przedmiot w arbuzie.

Post autor: poloo89 »

no to chyba jednak filmowa wyobraźnia :) bo ten pierścionek był w pudełeczku, dokładnie w takim w jakim to się zazwyczaj pierścionki umieszcza :P

osobiście słyszałem spekulacje, że to jakoś się w kwiat zawija czy coś o.O
Trudno mi jest weryfikować takie informacje, gdyż z ogrodnictwem mam wspólnego... tyle co nic :D

Czyli innymi słowy opisany przeze mnie przypadek mogę spokojnie traktować jako bajkę?
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: jak umiescic przedmiot w arbuzie.

Post autor: tadek »

Poruszyłeś nie codzienny temat. Szkoda tylko że jeszcze nikt oprócz mnie nie przyłączył się do dyskusji.
Napisałeś że w kwiat zawija się czy coś...
W kwiat raczej wątpię. Po przekwitnięciu i zawiązaniu się owocu płatki kwiatka więdną i z czasem odpadają. :zalamany:

A czy nie było by również ciekawiej a zarazem prościej i szybciej jak byś sam robił torcik z ukrytym pierścionkiem?
Wtedy wystarczyło by podczas umieszczanie pierścionka z pudełkiem w cieście, zaznaczyć np. cukrową różą; która porcja była by dla bliskiej Tobie osoby...

Poniżej wstawiłem linki do postów poświęconych hodowli arbuzów.
ARBUZY. Najlepszy czas na sadzenie arbuzów do gruntu. Dyskusja na forum

Arbuz Rosario Dyskusja na forum

:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
użytkownik usunięty

Re: jak umiescic przedmiot w arbuzie.

Post autor: użytkownik usunięty »

Pierścionek faktycznie trudno byłoby umieścić w arbuzie i to jeszcze w pudełeczku. Chyba, że wyciąć mały otwór ostrym wąskim długim nożem, delikatnie wyjąć miąższ, włożyć pudełko i zamknąć z powrotem arbuzowy korek skrócony o wielkość pudełka. Możesz też pomyśleć o nadaniu arbuzowi specjalnego kształtu umieszczając go w fazie wzrostu w szklanej formie.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: jak umiescic przedmiot w arbuzie.

Post autor: tadek »

Piotrku, nie pomyślałem że rozwiązanie tego problemu może byś tak proste. :padam:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Pierścionek w dyni?

Post autor: tadek »

Pierścionek w dyni to już prostsza rzecz. Dynia w środku jest niemal że pusta, zatem robimy dziurkę, następnie wciskamy pierścionek i dziurkę zaklejamy. To tyle.
Potem jedynie możemy sobie (o ile uniesiemy) dynią pogruchać, aby przekonać się że jest tam w niej w dalszym ciągu nasz pierścionek.
Ale właściwie po co ten pierścionek wtykać w tą dynię? :zdziwko:
Nie lepiej dać go bezpośrednio swojej wybrance albo partnerowi ? :mrgreen:
1-P1050541.JPG
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
muszka_owocowka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2012-12-05, 15:38

Re: jak umiescic przedmiot w arbuzie.

Post autor: muszka_owocowka »

Gorzej, jak pierścionek krzywo wejdzie i się go zje, bo będzie niewidoczny po przekrojeniu arbuza ;P ale to tylko wtedy wchodzi w grę, gdy zostanie tam włożony bez pudełeczka :D
lodowata
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-13, 10:32

Re: jak umiescic przedmiot w arbuzie.

Post autor: lodowata »

Jeśli to był film, to myślę, że to reżyserska fantazja.
Chociaż kto wie - udało się wyhodować już kwadratowe arbuzy: http://img.sadistic.pl/pics/b9ad8bf538e1.jpg
to może będą arbuzy z pierścionkami :)
Na upartego też można byłoby zrobić dziurę w arbuzie, wydążyć trochę miąższu, wrzucić pudełeczko i dobrze zamknąć :)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: jak umiescic przedmiot w arbuzie.

Post autor: tadek »

No Ładnie!
Poczekajmy jakiś czas, a nasze dzieci będą się dziwić że ktoś wyhodował jajowaty arbuz! :lol:

Wrzuciłem w Google hasło "kwadratowe arbuzy", i po chwili ukazało się sporo niusów z tą rewelacją.
A Ty gdzie przeczytałeś o kwadratowym arbuzie?

:oczami: Niedoceniane owoce krzewów ozdobnych
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Sola13pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 75
Rejestracja: 2013-07-21, 20:05

Re: jak umiescic przedmiot w arbuzie.

Post autor: Sola13pl »

Ale podobno te kwadratowe arbuz robią tak, że po prostu wkładają młode owoce do jakiegoś sztywnego kwadratowego pojemnika który później nadaje kształt większym arbuzą
ODPOWIEDZ