Jak skutecznie zwalczyć w ogórkach przędziorka chmielowca.

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
matis208
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-18, 21:48

Jak skutecznie zwalczyć w ogórkach przędziorka chmielowca.

Post autor: matis208 »

Pomocy pająk zjada ogórki
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Przeczytaj to, na pewno pomoże. Pod koniec artykułu masz wymienione preparaty :arrow: http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=907
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Jak skutecznie zwalczyć w ogórkach przędziorka chmielowc

Post autor: rafaloku »

Odświeżam stary wątek ale chyba mogę coś doradzić w temacie, może się komuś przyda ;-)

Po pierwsze - czy ów "pająk" to na pewno przędziorek? Przędziorki są bardzo drobne, zauważymy raczej tylko uszkodzenia liści i powstałą pajęczynkę, rzadziej dostrzeżemy przędziorki same w sobie (przyda się szkło powiększające).

Warto porównać ze zdjęciem objawów żerowania przędziorka na liściach ogórka (fot. Wikipedia)
1024px-Cucumis_sativus_and_Tetranychus_urticae,_komkommer_met_bonenspintmijt.jpg
Jeżeli tak to wygląda, pomogą sposoby opisane w naszym poradniku:
Przędziorek chmielowiec - objawy, zwalczanie, domowe sposoby

Opisane są różne metody zwalczania przędziorków - od domowych sposobów jak choćby wywar z czosnku, poprzez bardzo skuteczny preparat biologiczny SPIDEX zawierający dobroczynka szklarniowego, po środki chemiczne przędziorkobójcze. Gorąco polecam się z tym wszystkim zapoznać!
Rafał
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Jak skutecznie zwalczyć w ogórkach przędziorka chmielowc

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Rafale! nie mam ogórków ,ani przędziorka,ale kiedyś kilka razy próbowałam uprawiać ogórki na balkonie i zawsze ,po krótkim zbiorze ,mając jeszcze mnóstwo małych zalążków ogórków,roślina zaczynała chorować.Przyjrzałam się liściom ,które pokazujesz i wygląda to podobnie jak u mnie.Wywar z czosnku nie pomagał,ale nie sądziłam,że są w sprzedaży preparaty naturalne.Dzięki za informację i link,może dzięki temu jeszcze raz spróbuję z tymi ogórkami na balkonie :-P .
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ