Jak mam założyć mały skalniaczek?

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
ODPOWIEDZ
Iga
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-06-24, 14:18

Jak mam założyć mały skalniaczek?

Post autor: Iga »

Kochani poradźcie mi jak mam założyć małe skalniaczki. W koło fundamentu domu na szer ok 80cm mam wysypany żwir/piasek, na to agrowłóknina i rozsypany drobny kamień. W narożniczkach (mam trochę większych kamieni - ale nie są to znowu głazy) chciałabym założyć małe skalniaczki. Jak mam to zrobić? Wybrać trochę tego żwirku i nasypać ziemi, wyciąć tam włókninę? Czy na włókninę nasypać ziemi między tymi większymi kamieniami? Dużo takie roślinki skalne potrzebują ziemi? Dodam że jest to w większości strona południowa i zachodnia domu. A skalniaczków nie chce dużych - ok 1m x 1,5m
Będę wdzięczna za każdą rade;)
Pozdrawiam Wszystkich, Iga
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja u siebie na działce zrobiłem skalniak wzdłuż ściany altany. A robiłem to tak, że układałem kamienie i zasypywałem je ziemią, potem znowu kamienie i ziemia, aż uzyskałem wysokość jaką chciałem. Układając kamienie robiłem to tak by powstawały miejsca na nasadzenia roślinek. Dodam, że przy ścianie wokół altany mam wylany beton i na nim ułożyłem skalniak. A jeśli chodzi o rośliny skalne, to większość z nich nie potrzebuje dużej ilości ziemi.

Jeśli chodzi o dobór roślin, to polecam te inspiracje: kwiaty na skalniak długo kwitnące oraz rośliny wieloletnie na skalniak
ODPOWIEDZ