Identyfikacja rośliny

Tutaj umieszczamy prośby o identyfikację roślin.
ODPOWIEDZ
sileni
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-06-22, 11:31

Identyfikacja rośliny

Post autor: sileni »

Witam wszystkich, niestety nie mam zdjęcia rośliny której nazwy poszukuje, mam nadzieje że opis w miarę pomoże. Mianowicie jest to roślina z pewnością uznawana za chwast, chaszcz czy jak kto woli, ogólnie rzecz biorąc niemile widziana w ogrodzie. Dość wysoka, rośnie do ok 2 m max, zielone liście wielkości i kształtu dłoni, z tego co pamiętam łodyga dość spora zielono-czerwona ( kolor czerwony tworzy jakby paski lub prążki pociągnięte cieńkim pędzlem) najbardziej charakterystyczna cecha tej rośliny moim zdaniem jest fakt ze łodyga ma w środku pustą przestrzeń, ck pare centymetrów oddzieloną jakby cienka poziomą błoną tworząc w ten sposób kilka małych "magazynów" wypełnionych przezroczystym lub lekko zabarwionym na zielonkawo płynem konsystencji wody. Roślina nie jest krzakiem, każda z łodyg wyrasta osobno z ziemi, Ew połączenie przy korzeniach które siedzą płytko w ziemi
Mam nadzieje ze opis jest w miarę obrazowy, jeżeli uda mi się załatwić zdjęcie to wrzucę jak najszybciej. Będę wdzięczna za pomoc
Awatar użytkownika
szarateina
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 110
Rejestracja: 2010-05-28, 09:08

Re: Identyfikacja rośliny

Post autor: szarateina »

A to nie rdestowiec jakiś?
:)
ODPOWIEDZ