Hydrożel

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Hydrożel

Post autor: yen22 »

Kupiłam dwa tygodnie temu hydrożel wczoraj chciałam go zastosować bo sadziłam rozplenicę japońską- okazało się, że trochę się zbrylił. Pokruszyłam na najdrobniejsze jak się dało drobinki i wymieszałam z ziemią. Ale zastanawiam się czy tak powinno być - czy nie powinien być sypki? Stosuję to pierwszy raz, dlatego pytam. Zostały mi jeszcze dwie porcje.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Hydrożel powinien być sypki (przynajmniej ja mam w postaci granulek jak cukier)
Jest to substancja, która absorbuje (pochłania) wodę, pewnie w sklepie, w którym go kupowałaś przechowywany był w wilgotnym miejscu i naciągnął wilgoci przez opakowanie.
Nic się nie martw, wszystko będzie okej. Wystarczy Ci go bardziej rozkruszyć i wymieszać z ziemią. Jest też drugi sposób. Możesz też wymieszać pozostałą porcje z wodą w miseczce i galaretowatą substancje wymieszać z ziemią przed sadzeniem ( taki sposób pokazywali ogrodnicy w Gardeners" World ) Pozdrawiam :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
yen22
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 307
Rejestracja: 2010-06-20, 15:48

Post autor: yen22 »

Dzięki, szkoda by było wyrzucić, a paragon oczywiście się zapodział, oddać do sklepu nie byłoby jak.
błogie lenistwo w ogrodzie.. to jest to!

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Ależ, wcale nie musisz wymieniać ani wyrzucać :-D Możesz bez problemu wykorzystać ten hydrożel :-D
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
anariss
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-03-01, 22:50

Re: Hydrożel

Post autor: anariss »

Witam, ostatnio używałam Hydrożelu właśnie w taki sposób że troszkę wrzuciłam do wody a potem przed posadzeniem do dziury :) że tak się wyrażę i taka galaretka się z tego zrobiła albo jak klej do tapet taki fajny w dotyku ;) nie ukrywam ciekawe doświadczenie ;) pozdrawiam
ODPOWIEDZ