Grzybnia...

Zastosowanie, opinie, wyniki badań dot. stosowania szczepionek mikoryzowych.
ODPOWIEDZ
Schweaps
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2009-03-08, 10:04

Grzybnia...

Post autor: Schweaps »

Witam mam kilka pytań...
Otóż chcę zakupić grzybnie...Uprawa pieczarki KOSTKA JUMBO MAX
I chciałbym się dowiedzieć:
1) ile kg mógłbym z takiej grzybni uzyskać...?
2)I kolejne pytani- jest tam napisane że 'Mała kultura daje ok. 1-2 kg, smacznych grzybów przez okres ok. 3-4 miesięcy' czyli że ona daje 1-2kg na jeden zbiór czy ogólnie ??
3)Jaka jest łączna suma zbiorów ??
4)Ile kg moge zebrać w jednym zbiorze z tej grzybni ??
Z góry dziękuje ;)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Odpowiem Ci na podstawie informacji ze sklepu, bo tej akurat wersji nie uprawiałem.

1) W sumie zbierzesz do 30 kg pieczarek
2) Będą 4 rzuty co około 20 do 30 dni. Jeśli 30 kg podzielimy na 4, to wychodzi, że na każdy rzut przypada około 7,5 kg zebranych pieczarek.
Oczywiście to uśrednienie. Najwięcej będzie w pierwszym rzucie i w każdym kolejnym nieco mniej.
W pytaniu nawiązujesz do małej kultury, która daje 1-2 kg zbiorów. Sklep sprzedaje różnej wielkości opakowania. Ta informacja odnosi się do najmniejszego. Ty wskazałeś akurat największe opakowanie JUMBO MAX.
3) Zbiory są 4, każdy co około 20 do 30 dni. W sumie zatem cała uprawa zajmie od 3 do 4 miesięcy.
4) Odpowiedziałem przy okazji pyt. 2

Nie wiem czy świadomie wybrałeś największe opakowanie. Najmniejsze to Domowa uprawa pieczarki za 23 zł (ta daje właśnie do 1 do 2 kg pieczarek w jednym rzucie), potem większe jest domowa uprawa pieczarki MEGA PAKA za 39,99 zł. Może na pierwszy raz kup mniejsze opakowanie i wypróbuj, zanim zainwestujesz w kostkę JUMBO MAX. Chyba, że z jakiś powodów potrzebujesz tak duże ilości pieczarek...

Ze swoich doświadczeń mogę potwierdzić, że rzeczywiście rosną i są smaczne. Wg mnie smaczniejsze niż sklepowe. Przede wszystkim dlatego, że można zjeść od razu po zbiorze, super świeże. Testowałem jednak tylko najmniejsze opakowanie. Teraz dokupiłem kilka małych i jedną MEGA PAKĘ i podzieliłem się ze znajomymi. Za 3 tygodnie będzie można ocenić jak to wyszło u poszczególnych osób (czekamy na 1 rzut).

Mam nadzieję, że trochę Ci rozjaśniłem.

Na koniec chcę jeszcze dodać, że pieczarka jest grzybem saprofitycznym, a nie mikoryzowym. Dlatego wątek w zasadzie jest w niewłaściwej kategorii... ale zostawmy tu, bo nie wiem gdzie przenieść.

Natomiast zachęcam Cię do lektury tekstu w naszym poradniku, gdzie omawiamy m. in. różnice między grzybami saprofitycznymi i mikoryzowymi. Mam nadzieję, że to Ci wszystko wyjaśni. Zobacz: Grzyby w ogrodzie
Natomiast o samej pieczarce znajdziesz więcej w tekście uprawa pieczarek w domu

Polecam też zainteresować się tematem: czubajka kania- uprawa w ogrodzie

Powodzenia w uprawie!
Rafał
ODPOWIEDZ