Grubosz

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
kalinka114
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-08, 19:32

Grubosz

Post autor: kalinka114 »

Witam!Czy jest możliwe połączenie dwóch szczepek grubosza razem, tak blisko koło siebie żeby stworzyły jedno drzewko?
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

Nie ...........każde pójdzie w swoją stronę .,....swoją łodygą
Drzewko robi się u starszych gruboszów....
Pozdrawiam!
Zgryszard
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-03-23, 00:55

chory grubosz

Post autor: Zgryszard »

Witam.
Sam nie wiem co się stało mojemu gruboszowi... został on posadzony jakiś czas temu razem z jeszcze 2 innymi odnogami od rośliny macierzystej (w 3 różnych doniczkach) i powiem, że ten rósł najlepiej i w miarę szybko (2 miesiące i puścił 4 nowe gałązki) i nagle coś takiego... Nagle coś zżarło mu połowę grubości łodygi... przechylił się pod ciężarem ale żyje normalnie i to jest moim zdaniem dziwne (choć w sumie nie wiem... to taka głupia roślina, że nawet nie posadzona żyje). Jeżeli ktoś wie co się stało roślince proszę o podpowiedz... link do zdjęć rośliny na dole...
02d269b47a04d49egen.jpg
3623b2b76d518659gen.jpg
z góry dziękuję za pomoc...
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. Łodyżka mogła podgnić i dlatego straciła cześć komórek budujących łodygę. Drugą opcją może być wypalenie tkanki roślinnej przez bliskość granulek nawozowych. Widzę, że kilka kuleczek znajduje się w doniczce.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zgryszard
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-03-23, 00:55

Post autor: Zgryszard »

Zakładając, że jednak podgniła (choć wątpię bo podlewam oszczędnie i rzadko) to co zrobić...obciąć ponad tym podgniłym i zasadzić na nowo? Roślina jak widzę, co prawda daje sobie rade z przesyłem składników odżywczych i wody przez to co jest, ale myślę, że jak roślina będzie większa to może być z tym problem ...w dodatku na takiej wiotkiej nóżce możliwe że się złamie...
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. Nawet wskazane jest żebyś odciął to co jest ponad zgniłym miejscem. Możesz zrobić nowe sadzonki. Sadzoneczki umieść w ziemi z dużą ilością piasku, to zapobiegnie w razie czego gniciu w przyszłości.

Więcej o sadzonkowaniu grubosza: drzewko szczęścia - pielęgnacja, rozmnażanie, choroby
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zgryszard
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-03-23, 00:55

Post autor: Zgryszard »

tak też zrobię...dzięki za radę
ODPOWIEDZ