Grill- potrawy mięsne i nie tylko

Czyli o tym jak plony z działki wykorzystać w kuchni
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Grill- potrawy mięsne i nie tylko

Post autor: Monisia »

Poniższy przepis zamieściłam na stronie z opisem ogrodu, ale Gosia podpowiedziała mi, żebym go przeniosła do przepisów, co niniejszym czynię :-P
Przepis pochodzi z programu "Maja w ogrodzie" (chyba....):
Lekko twarde gruszki należy obrać ze skórki, przekroić wzdłuż na połówki i wydrążyć pestki. W miejsce wydrążenia wsypać trochę cukru waniliowego. Każdą połówkę zawinąć w folię i piec na grillu do miękkości. Pycha - polecam!!! Przepis sprawdzony przez moją rodzinę i przyjaciół :!:

Zapraszam do wpisywania własnych ciekawych (i prostych!!!) przepisów na potrawy z grilla ;-)
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
Ania Zielonka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 2008-09-16, 17:10

Post autor: Ania Zielonka »

Ja w podobny sposób robię jabłka z grilla:
wydrążone połówki jabłek układam na folii posypuje zwykłym cukrem i cynamonem, zawijam folie i piekę do miękkości. Dla smakoszy bardziej słodkiego po ułożeniu i rozwinięciu folii na talerzu posypuje tartą czekoladą, albo powidłami śliwkowymi.
Smacznego :-)
Szczególnie moje dzieci przepadają za tym smakołykiem, czasami robię to też w piekarniku :-P
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

taaa Grilowanie mmm Mój M lubi kompozycje z Bananem. Nacinasz bananka wkładasz czekoladę ile tam się uda. Zawijasz w sreberko i na grilla. Ja tam nie za bardzo przepadam za bananami ani za czekoladą ale jemu smakuje i się tym zajada. :-/

Ja tam wole np chleb pieczony na grillu i następnie wcieram w niego czosnek (trze się jak na tarce) i potem pomidorem nacieram i posypuje solą i polewam troszkę oliwą z oliwek pyyyyychota Oczywiście jeżeli ktoś lubi czosnek ;)

Podobnie robię z cukinią lub papryką. Kroje w paseczki albo talarki albo kto jak woli. Tylko wtedy nie nacieram czosnkiem tylko robię taki jakby sosik z oliwy z oliwek czosnku pietruszki, soli itp itd(co kto lubi do smaku) polewam na tacy i też pychotka ;)
Awatar użytkownika
Ania Zielonka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 2008-09-16, 17:10

Post autor: Ania Zielonka »

No to się zaczęło, slinotok w pełni :-P

Moje dzieciaki lubią jeszcze szaszłyki:
na plaster boczku wędzonego (parzonego)układam ser zółty i śliwkę suszoną, a potem zawijam w rulonik i nadziewam na patyk do szaszłyków ---->>> i na grilla (na jednym takim patyku mieszczą się trzy - cztery takie zawijaki)

Smacznego :lol:
Awatar użytkownika
zielino mi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2008-01-25, 12:40

Post autor: zielino mi »

Okropnie kusicie na tym forum!!! Powinno to być zakazane ;) Same pyszności się tu pojawiają, a tydzień ma tylko 7 dni i kiedy ja mam te nowości wypróbować?
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

Ale narobiliście apetytu, a do grillowania daleko.
POZDRAWIAM KASIA
użytkownik usunięty

Potrawy z grilla

Post autor: użytkownik usunięty »

Co prawda pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza, ale mam nadzieję, że taki stan wiecznie trwać nie będzie i doczekamy się ciepłych dni i wieczorów, które chętnie spędzimy ze znajomymi czy w gronie rodzinnym przy grillu.
Dlatego chciałabym zachęcić do dzielenia się przepisami swoich ulubionych dań z grilla.

Jako, że to forum ogrodnicze zacznę od dań, do których produkty znajdziemy na własnej działce.

Ziemniaki z serkiem ziołowym
6 dużych ziemniaków
kilka gałązek natki pietruszki
olej do smarowania
Serek ziołowy:
opakowanie serka homogenizowanego (20 dag)
po pól łyżeczki świeżych posiekanych lub po pół łyżeczki suszonych ziół (bazyli, tymianku, oregano)
ząbek czosnku
świeżo zmielony pieprz, sól.

Ziemniaki dokładnie umyć, osuszyć, posmarować olejem, zaqwinąć w folię i piec między rozżażonymi węgielkami, kilkakrotnie odwracając. Można również ziemniaki podgotować w mundurkach, posmarować olejem, zawinąć w folię i upiec na grillu. Czosnek obrać, rozetrzeć z solą, połączyć z serkiem, ziołami i pieprzem. Ziemniaki wyjąć, folię rozchylić, naciąć na krzyż, podawać z serkiem ziołowym, udekorowane pietruszką.

Bakłażany nadziewane

3 bakłażany
olej do smarowania, sól.

Nadzienie:
miąższ z bakłażanów
cebula
2-3 ząbki czosnku
3 łyżki przecieru pomidorowego
pół szklanki oleju
3 łyżeczki tartej bułki
2 łyżki posiekanej natki pietruszki
2 łyżeczki mielonej papryki
2 liście laurowe
szczypta cukru
świeżo zmielony pieprz
Bakłażany umyć, odciąć łodyżki, przekroić wzdłuż na pół, wybrać miąższ, tak by przy skórce pozostało około 0,5 cm, lekko posolić, odstawić na 40 min, następnie opłukać, osuszyć i posmarować skórkę olejem. Cebulę i czosnek obrać, posiekać, miąższ z bakłażanów drobno pokroić. Na rozgrzany tłuszcz włożyć cebulę, czosnek i liście laurowe, udusić. Wyjąć liście laurowe. Dodać pozostałe składniki nadzienia, wymieszać. Bakłażany napełnić farszem, zawinąć w folię i upiec na kratce grillowej.

I może jeszcze jeden prościutki przepis, ale danie bardzo smaczne.

Marchewki pieczone
50 dag średnich marchewek,
olej do smarowania,
Marchewki obrać, umyć, osuszyć, posmarować olejem. Ułożyć na grillu i piec, często obracając, aż się przyrumienią, a w środku będą miękkie. Na kilka minut przed końcem pieczenia można je posmarować ostrym sosem grillowym. Ale i bez tego są bardzo smaczne.
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Dzięki Gosiu, aż ślinka leci :lol:
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Gosiu, dziękuję za przepis na marchewki z grilla :-D Przeróżne rzeczy już grillowałam, ale jakoś nie pomyślałam, żeby rzucić na ruszt marchewki.
Z warzyw uwielbiam pieczarki i paprykę z grilla, z owoców banany z czekoladą :-P , z serów camembert, z pieczywa chleb tostowy i ryżowy, a mięs nie jadam.

Tak w środku zimy, to może nie jest najstosowniejszy temat, ale z drugiej strony, lepiej popatrzyć na grillowane pomidorki, niż na niekończącą się biel za oknem. Jeśli już weszłam na ten twój Gosiu, letni temat, to wyszukam grillowe zdjęcia z mojej dawnej działki w Kędzierzynie.

lipiec 2007

papryka i pomidorki z własnej uprawyObrazek

w trakcie pieczenia Obrazek

i już gotowe :-P Obrazek
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Grill- potrawy mięsne i nie tylko

Post autor: goja.k »

Podam Wam przepis na świetną sałatkę do mięsnych z grilla, jest świetnym uzupełnieniem. U mnie bije rekordy popularności. Zawsze dla gości ją serwuję i są naprawdę zachwyceni. Spróbujcie naprawdę się opłaci:


1kg ziemniaków
3 ogórki
2 pomidory
2 cebule
150 ml jogurtu, 4 dag majonezu, 1 łyżka musztardy
1 łyżka octu
½ pęczka pietruszki (niekoniecznie)
mielona papryka, sól, pieprz



Ziemniaki gotujemy w mundurkach, odcedzamy i studzimy, obieramy, kroimy w talarki. Ogórki obieramy, kroimy. Cebulę obieramy, kroimy w piórka. Pomidory myjemy, kroimy. W dużej salaterce układamy warstwę ziemniaków, lekko skrapiamy octem, posypujemy solą pieprzem. Na wierzch kładziemy warstwę ogórków, następnie warstwę cebuli i ponownie warstwami ziemniaki i ogórki z cebulą aż do wykorzystania wszystkich składników. Każdą warstwę oprószamy solą, pieprzem, lekko skrapiamy octem. Sałatkę odstawiamy na 2 godziny, w tym czasie przygotowujemy sos: do jogurtu dodajemy musztardę, majonez, przyprawiamy solą, pieprzem, papryką mieloną i mieszamy. Polewamy sałatkę sosem, mieszamy dekorujemy pomidorem i pietruszką.

PS.
To jest oryginalny przepis. Osobiście nie warstwuję tej sałaty tyko w każdym z osobna pojemniku solę, pieprzę, kwaszę octem i potem mieszam razem składniki polewam od razu sosem i zostawiam w lodówce na min godz.
Załączniki
Pysznoci!
Pysznoci!
Zapraszam do domu Małgorzata
ODPOWIEDZ