Godecja - więdnie jedna , po drugiej - dlaczego ?

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.

Godecja - więdnie jedna , po drugiej - dlaczego ?

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-06-14, 19:37

Tak bardzo podobają mi się godecje . Miały poskręcane lekko liście z suchymi plamkami gdzie nie gdzie ( pryskałam Topsinem) ,ale pełne pąków , które od kilku dni zaczęły się otwierać pięknymi kolorami. Miały też sporo miejsca ,wysiane bezpośrednio do donicy , w ogrodzeniu balkonu.
Wczoraj rano miały wilgotną ziemię , po powrocie wieczorem zauważyłam 2 godecje zwiędłe , mimo jeszcze wilgotnej ziemi podlałam więcej. Najwyższa i pełna pąków podniosła się i rano było ok. , druga niestety nie .
Mimo , że dzisiaj było pochmurnie , lecz parno , najwyższa godecja zwiędła dzisiaj po raz drugi . To już 3 godecje ,który mi padły , wyglądały jakby zwiędły , jedną załatwił mi grad .Aż tak dużo ich nie mam , a padły mi prawie najładniejsze . Boję się , że w ich ślady pójdą następne , chciałabym chociaż zobaczyć jak kwitną .
Co to za problem ? Jaki błąd robię ? :/ :(
Dziękuję z góry za pomoc .

IMG_4048.JPG
Ta , jeszcze wczoraj rano wyglądała dobrze . Wieczorem wyglądała już tak ,mimo wilgotnej ziemi.
IMG_4050.JPG
Jeszcze rano wyglądała normalnie , porządnie podlana wczoraj wieczorem ,kiedy też tak wyglądała.
IMG_4052.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Re: Godecja - więdnie jedna , po drugiej - dlaczego ?

Postautor: Petrus » 2017-06-14, 21:53

Pewnie za dużo były podlewane i dopadła je choroba grzybowa. Grzyb zaatakował korzenie i nie mogą pobierac one wody i dlatego więdną pomimo wilgotnego podłoża. Niestety nic już nie da się zrobić, będą tak wygladały az całkiem nie uschną. Opryski nic nie dadzą.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Postautor: Sylwia,Gosia » 2017-06-14, 23:05

Dzięki Piotrze , w tym roku wyjątkowo uważałam , żeby nie przesadzić z wodą przy podlewaniu. Dokładnie sprawdzałam palcem ziemię wokół każdej roślinki , ale może godecje potrzebują jej wyjątkowo mało ? Może były przelane jeszcze jako siewki ? Mam wrażenie , że one nie są tak wytrzymałe na upał jak petunie, róże ,werbena itd.
Pozdrawiam Cię serdecznie Piotrze :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Petrus » 2017-06-21, 21:36

Raczej sa wrażliwe na przelanie albo zbyt gliniastą i ciężką glebę. Potem łatwo łapią choroby i marnieją. Pozdrowienia :]
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Wróć do Byliny, Rośliny Cebulowe, Rośliny jednoroczne i dwuletnie