gnojówka z pokrzyw

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Katarzyna
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2014-02-14, 08:27

gnojówka z pokrzyw

Post autor: Katarzyna »

witam, moja gnojówka z pokrzyw już fermentuje, proszę o informację, których nigdzie nie znalazłam - czy rozcieńczonym roztworem można podlewać np. pietruszkę naciową, koper, szpinak ? jeśli ktoś mi podpowie z góry dziękuję
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: gnojówka z pokrzyw

Post autor: malina »

Kasiu-podlewać możesz prawie wszystko nawet drzewka owocowe i iglaki ,i tak jak piszesz rozcieńczoną gnojówką 1:10.Nie podlewasz ani nie spryskujesz :grochu,fasoli,cebuli,czosnku.Jest tez na mszyce i przędziorki.Pozdrawiam Halina
Zobacz co piszę na Twoim PW i proszę odpowiedz. :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gnojówka z pokrzyw

Post autor: Iga51 »

Witaj Kasiu. Używam sporo gnojówki z pokrzyw do podlewania, ale przyznam, że nigdy nie podlewałam nią sałaty, szpinaku, koperku ani pietruszki naciowej. Są to w zasadzie nowalijki i obawiałam się, że jednak smak mogą mieć zmieniony. Pod nowalijki jesienią rozrzucam i przekopuję kompost. Gnojówkę z pokrzyw używam głównie pod pomidory, ogórki, cukinię, dynię. W tym roku wysiałam karczochy, melony i arbuzy i też zasilę je gnojówką z pokrzyw.
Podlewam również drzewka, krzewy i kwiaty. Na 10 litrową konewkę wlewam półlitrowy słoik gnojówki.

Właśnie zobaczyłam, że Halinka też napisała. I zgadzam się, że do oprysków również stosuje się gnojówkę z pokrzyw.
Awatar użytkownika
Katarzyna
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2014-02-14, 08:27

Re: gnojówka z pokrzyw

Post autor: Katarzyna »

dziękuję za informację, w takim razie szpinaku i koperku nie będę podlewała. Mój ogród jest dopiero zakładany, nie wiem czy taką gnojówką mogę podlać drzewka i krzewy owocowe, które są posadzone dopiero w tym miesiącu
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: gnojówka z pokrzyw

Post autor: Iga51 »

Drzewka i krzewy zasilamy najwcześniej 3 tygodnie po posadzeniu. Ja poczekałabym przynajmniej miesiąc od posadzenia.
Awatar użytkownika
Katarzyna
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 27
Rejestracja: 2014-02-14, 08:27

Re: gnojówka z pokrzyw

Post autor: Katarzyna »

dziękuję za poradę, jestem początkującą "ogrodniczką", świeżo po budowie zaperzone pole i moja chęć zrobienia z tego ogrodu, gdzie będę mogła zbierać warzywa i owoce. W najbliższym czasie sieję gorczycę (bo działka bardzo duża), aby walczyć z perzem, ponieważ jestem zwolenniczką uprawy "bez chemii". pozdrawiam
ODPOWIEDZ