Gloksynia- uprawa, pielęgnacja, rozmnażanie

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
Aleksandra3341
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 88
Rejestracja: 2008-06-04, 17:51

Gloksynia- uprawa, pielęgnacja, rozmnażanie

Post autor: Aleksandra3341 »

Witam.
Chciałam dziś zakupić cebulkę gloksyni w sklepie,ale kiedy wziełam bulwę do ręki,ta była miękka.Czy taka cebulka nie powinna być twarda?Zauważyłam że te cebulki już od dłuższego czasu leżały w sklepie.Widzialam także żółte pędy wychodzące z tych cebul,więc to może dobrze :-/ ?Pozdrawiam
sąsiad
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 311
Rejestracja: 2008-03-11, 23:09

Post autor: sąsiad »

Aleksandro -
cebulki gloksynii na okres spoczynku zostały podsuszone i dlatego są miękkie. Taką cebulkę po zakupieniu należy włożyć do wody, to nabierze jędrności - najlepiej z dodatkiem środka przeciwko chorobom grzybowym. W warunkach domowych może to być nawet wystudzona herbatka z rumianku, czy skrzypu.
Żółte wyrostki, to nowe pędy, tylko bez dostępu światła nie przebarwiają się na zielono. Takie cebulki powinny być jak najszybciej posadzone.
pozdrawiam Staszek
Aleksandra3341
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 88
Rejestracja: 2008-06-04, 17:51

Post autor: Aleksandra3341 »

Przepraszam za moją tępotę :oops: i dziękuję za odpowiedż.Jutro kupię sobię te cebulki i zrobię jak radzisz.Pozdrawiam.
Aleksandra3341
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 88
Rejestracja: 2008-06-04, 17:51

Post autor: Aleksandra3341 »

Witam.
Może moje pytanie zabrzmi trochę dziwnie,ale posadziłam dziś do doniczek gloksynię i frezje.W związku z tym moje pytanie brzmi:czy mam zacząć podlewać cebulki frezji i gloksyni czy dopiero gdy pędy wyjdą z ziemi?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeżeli sadziłaś w wilgotną ziemię, to nie ma potrzeby podlewania, jeśli jednak w suchą to lekko podlej i nakryj woreczkiem foliowym. Jak pokażą się liście to zdejmij woreczek i zacznij podlewanie.
ODPOWIEDZ