Gleba przygotowana do siania a tu pojawiają się chwasty

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
bimcio
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2016-09-09, 11:04

Gleba przygotowana do siania a tu pojawiają się chwasty

Post autor: bimcio »

Witam,
od ponad miesiąca (połowa marca) przygotowuję glebę pod siew nowej trawy na trawniku przydomowym (200m2). W zeszłym roku potraktowałem poprzedni trawnik (poprzerastany chwastami) Roundapem. Na wiosnę była glebogryzarka, niwelowanie terenu, zakopywanie rur do nawadniania itd.
Od 2-3 tygodni gleba czekała już tylko na siew, który zaplanowałem na długi weekend majowy (ze względu na niskie temperatury w końcówce kwietnia). Niestety, dzisiaj zobaczyłem na przygotowanej glebie drobniutkie chwasty (jeden listek, ok. 1-2mm wielkości), całkiem sporo.
W związku z tym mam wątpliwości - czy siać (jutro/pojutrze), czy może jednak poczekać aż chwasty podrosną (ile?), potraktować je jakąś chemią i dopiero wtedy siać trawę? Szczerze powiedziawszy wolałbym już siać, bo rodzina nie może się doczekać trawy :)

Proszę o poradę, sprawa pilna :)

pozdrawiam
Bartek

PS. Z góry przepraszam jeśli odpowiedź na moje pytanie jest w jakimś innym wątku. Przeglądałem kilka ale nie znalazłem, a sprawa jest dość pilna.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Gleba przygotowana do siania a tu pojawiają się chwasty

Post autor: Petrus »

Witaj. Czasem przy usuwaniu uschniętych chwastów można zrzucić do gleby nasiona, które potem po przygotowaniu gleby pod trawnik kiełkują. Jeżeli są małe to i tak musisz poczekać ok. 7-10 dni aż podrosną potem oprysk i po oprysku znów max 2 tygodnie aż uschną. Więc to trochę czasu zajmie.

Jeżeli siewek nie jest za dużo może usuń je ręcznie albo lekko spulchnij glebę i wyrównaj. Potem wysiej trawę jeżeli zalezy Wam na czasie.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ