GardenSpot - ciekawy pomysł na ściany ;) : Projektowanie ogrodów, ciekawe pomysły i aranżacje

GardenSpot - ciekawy pomysł na ściany ;)

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.

GardenSpot - ciekawy pomysł na ściany ;)

Postautor: amaru44 » 2016-05-16, 11:17

Cześć i czołem! :evil: :evil:
Ostatnio natknąłem się na świetny pomysł wnętrzarski tj. zielone ściany GardenSpot (tzw. wertykalne).
Tutaj zdjęcie i pytanie - Obrazek
Widział ktoś coś takiego na żywo i czy faktycznie daje to taki świetny efekt?
Dodatkowo może ktoś orientuje się w kosztach montażu i utrzymania? Sam nie wiem... nawet gdzie się zgłosić tzn. do kogo by coś takiego zrobić.
Liczę na pomoc, pozdrawiam! :padam: :padam:
amaru44
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: GardenSpot - ciekawy pomysł na ściany ;)

Postautor: Joanna Białowąs » 2016-05-16, 13:58

Witaj,
zielone ściany w Europie znane są już od dłuższego czasu, w Polsce aranżacje tego typu są coraz częściej stosowane zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Oczywiście koszty całego założenia są różne w zależności od wielkości, konstrukcji nośnej i wykorzystywanych roślin. Dodatkowo projektując zieloną ścianę we wnętrzu trzeba pamiętać o doświetlaniu roślin oraz systemie automatycznego nawadniania.
Niestety konkretnych kosztów oraz firm nie jestem w stanie podać, ale w przybliżeniu można założyć iż koszty materiałów wahają się w granicach 450 zł/m2, do tego należy doliczyć koszty wykonania i transportu.

Jednak jedno jest pewne efekt gotowej zielonej ściany jest bardzo efektowny! Jeśli ma się środki oraz możliwości wykonania tego typu aranżacji gorąco polecam!
mgr inż. Joanna Białowąs
Awatar użytkownika
Joanna Białowąs
Ekspert

Wróć do Projektowanie ogrodów, ciekawe pomysły i aranżacje