FIGI

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
Awatar użytkownika
zetes
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-23, 16:49

FIGI

Post autor: zetes »

Figi jeszcze zielone
Obrazek

Figin dojrzewające
Obrazek
Obrazek

Figi zerwane niestety tylko 105 sztuk
Obrazek

SMACZNEGO
Obrazek
Awatar użytkownika
szarateina
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 110
Rejestracja: 2010-05-28, 09:08

Post autor: szarateina »

Witam , jak wyhodować takie figi?
:)
Awatar użytkownika
zetes
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-23, 16:49

Post autor: zetes »

Figa pospolita to bardzo łatwa roślina .Wystarczy gałązkę wsadzić do wilgotnej ziemi.Problem zaczyna sie zimą bo nie wytrzymuję mrozu juz minus 2 stopnie.
*z*s
Bibi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-01-11, 23:03

Post autor: Bibi »

Też bardzo interesuje mnie ten temat - ja mam takie drzewko, trzymam je zimą w piwnicy i przysycha, natomiast na wiosnę wypuszcza już nowe liście.
kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go gdzie przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie
Awatar użytkownika
szarateina
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 110
Rejestracja: 2010-05-28, 09:08

Post autor: szarateina »

A to nie jest tak , że sadzi się drzewo i ono po prostu rośnie , rzeczywiście nie wytrzymuje mrozów? To w takim razie jak zimujesz swoje figi? Wykopujesz i przesadzasz? Czy jakoś zabezpieczasz przed mrozem? Od dawna myślałam o posadzeniu figi ale po pierwsze jakoś nie mogę trafić na drzewko w szkółkach... Po drugie nie wiem jak to właśnie wygląda w praktyce....
:)
Bibi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-01-11, 23:03

Post autor: Bibi »

Ja swoje mam w wielkiej donicy i po prostu na wiosnę je wynosze na dwór, a na jesień do piwnicy.
kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go gdzie przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie
Awatar użytkownika
szarateina
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 110
Rejestracja: 2010-05-28, 09:08

Post autor: szarateina »

... a jak się rozrośnie to chyba na dłuższą metę staje się to uciążliwe. Jaki wzrost osiągają te drzewka maksymalnie? I czy już owocowały? ( u Bibi )
:)
Awatar użytkownika
zetes
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-23, 16:49

Post autor: zetes »

Drzewka figowe mam już od ponad 20 lat.Owocują tylko te, które zostają zabezpieczone przed mrozem i zostają w gruncie na działce lub szklarni. Największy zbiór to 105 sztuk z jednego trzy metrowego krzaka w 2008 roku.Tej zimy roku 2008 pomimo zabezpieczenia zmarzły wszystkie ale dziś już mają ponad metr wysokości i czy przeżyły ta zimę zobaczymy w maju. Jeśli na gałązce wypuści najpierw liść a potem owoc szansy na owoce jadalne nie ma. Jeśli wypuści najpierw owoc potem liście to wiadomo, że te owoce doczekają konsumpcji.
Życzę powodzenia w hodowli, w doniczkach do nabycia w większości sklepów ogrodniczych jako roślina ozdobna.

Obrazek
Obrazek
*z*s
Awatar użytkownika
szarateina
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 110
Rejestracja: 2010-05-28, 09:08

Post autor: szarateina »

Spróbuję zatem zdobyć jakiś okaz... A jak zabezpiecza je Pan przed mrozem? Owija w folię czy jakoś okłada? JA NIE mam szklarni tylko ogródek przydomowy, ale mam miejsce na drzewa.

A tak na marginesie gratuluję Panu, pięknie wyrosły te figi, wiem że świeże są pyszne, mam nadzieję że mi także się uda...
:)
Awatar użytkownika
zetes
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-23, 16:49

Post autor: zetes »

Rocznie likwiduję kiladziesiąt nowo wypuszczonych gałązek, ne jestem w stanie wszystkich zagospodrować.Nie wiem ile ich będzie po tej zimie,ale na pewno jak co roku będą.
Zapraszam oddam- nic w zamian.
*z*s
Bibi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2011-01-11, 23:03

Post autor: Bibi »

Czyli tak po prostu rosną w gruncie, ja na wiosnę wysadzam z donicy :):)
kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go gdzie przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie
Awatar użytkownika
szarateina
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 110
Rejestracja: 2010-05-28, 09:08

Post autor: szarateina »

SUPER :)
:)
Awatar użytkownika
zetes
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-23, 16:49

Post autor: zetes »

Jak będę jechał w tamte strony to zabiorę sadzonki .Często jestem w Gumieńcach.
*z*s
Awatar użytkownika
szarateina
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 110
Rejestracja: 2010-05-28, 09:08

Post autor: szarateina »

Bardzo byłoby mi miło.:)
:)
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

To ja tu czegoś nie rozumiem :( podobno -2* jest dla nich zabójcze, to gdzie Ty ich trzymasz ?, nie da się zabezpieczyć w gruncie, czy nieogrzewanej szklarni tak aby zimą nie było minusowych temperatur :(
Jacuś ;) Pozdrawia.
ODPOWIEDZ