Euphorbia milii

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Margo2
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-11-28, 09:34

Euphorbia milii

Post autor: Margo2 »

Kochani potrzebuję rady :roll:
Przez ok 9 lat dbałam o przepiękną Euphorbię milii Siraya, urosła do wysokości ok 120 cm, w tym czasie kilka razy ją rozsadzałąm i teraz mam w domu 6 doniczek tej wdzięcznej, wciąż kwitnącej roślinki. Nagle w tym roku roślina we wszystkich doniczkach straciła kwiaty i przestała kwitnąć. W tej naistarszej, bardzo wybujały końcówki i miała bardzo dużo liści. Pozostałe też przestały kwitnąć i choć nie wybujały, to nie traciły liści (co dla tej roślinki było dotąd dość charakterystyczne). U znajomych, którym podarowałam tego kwiatka, kwitnie on normalnie. Ostatni raz przesadzałam kwiaty 2 lata temu. Czy ktoś może wie co się dzieje i co powinnam zrobić aby moja Euphorbia znów kwitła?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Objawy mogą sugerować chorobę lub szkodnika, jeśli wystąpiły od razu na wszystkich roślinach. Czy na kwiatach nie pojawiły się jakieś nietypowe plamki czy narośla? Przyglądnij się dokładnie liściom i rdzeniowi czy nie posiadają jakiś nietypowych narośli w kolorze brązowo-czerwonym czy białych kłaczków jakby z wełny.
Margo2
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-11-28, 09:34

Post autor: Margo2 »

Wielkie dzięki, że chcesz mi doradzić :-o
Objawy, o których piszesz nie wystąpiły. Roślina wydaje się być zdrowa, liście są żywego koloru bez żadnych zmian, to samo dotyczy pnia, ale nie kwitnie, a liście są jakby mało jędrne. :niepewny:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A masz możliwość wstawić zdjęcie? Może szkodnik jest glebowy a może coś zmieniłaś w tym roku w uprawie? Jakiś nowy nawóz, zmiana wody do podlewania czy częstotliwość podlewania? Przyczyny obwiędniętych, mniej jędrnych liści może być kilka.
Margo2
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-11-28, 09:34

Post autor: Margo2 »

No tak, zmieniłam odżywkę i choć stosowałam ją 1x na 2-3 tygodni to i tak to jest częściej niż dotąd, to możliwe, że od odżywki, do tego przeprowadziłam się i może to przenosiny, ale roślina już raz się przeprowadzała i nie było kłopotu, w każdym razie bardzo dziękuję za pomoc :-D i sprawdze czy to na pewno to, jeśli chodzi o fotk.ę, to nie wiem czy mi wystarczy talentu, aby ją wstawić ;), ale spróbuję :lol:
Pozdrawiam serdecznie,
ODPOWIEDZ