Eksperci na forum - 2017

Regulamin forum i rozwiązania problemów w korzystaniu z forum, a także Wasze opinie na temat działania forum.

Eksperci na forum - 2017

Postautor: rafaloku » 2016-02-02, 00:45

Na naszym forum, podobnie jak było to w latach ubiegłych, na Wasze pytania będą odpowiadać eksperci. Mam nadzieję, że chętnie skorzystacie z tej pomocy. Zapraszam do zapoznania się z sylwetkami naszych ekspertów oraz zadawania pytań w odpowiednich działach forum ;-)

Obrazek
mgr inż. Agnieszka Lach
Ukończyła magisterskie studia ogrodnicze na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na co dzień zawodowo zajmuje się pielęgnacją i aranżacją roślin doniczkowych w biurach. Posiada też doświadczenie zdobyte podczas pracy w gosp. sadowniczym.
Jako ekspert odpowiada na Wasze pytania na forach:
Balkony i tarasy, ogrody zimowe i oranżerie
Co to za roślina?
Sadownictwo
Uprawa roślin doniczkowych w mieszkaniach

Obrazek
mgr inż. Joanna Sadowska
Absolwentka ogrodnictwa oraz architektury krajobrazu. Kieruje zespołem w centrum ogrodniczym i pomaga klientom dbać oraz aranżować ich zielone przestrzenie. Na forum podpowie co dolega roślinom i jak im pomóc oraz zainspiruje do tworzenia ogrodów w niestandardowy sposób.
Na Wasze pytania będzie odpowiadać na forach:
Projektowanie ogrodów, ciekawe pomysły i aranżacje
Środki ochrony roślin

Obrazek
mgr Sylwia Hennek
Prowadzi bloga Bambusowy Sen (http://www.bambusowysen.pl) o bambusach ogrodowych i palmach. Interesuje ją wszystko co zielone i egzotyczne, a z wakacji przywozi zwykle więcej zdjęć roślin niż rodziny :) Miłość do egzotyki sprawiła, że od 2008 roku prowadzi firmę Oaza-Palmy (http://www.oaza-palmy.pl), a jej sadzonki bambusów rosną w opolskim Zoo.
Na Wasze pytania odpowie na forach:
Trawy ozdobne i bambusy (głównie odnośnie bambusów)
Uprawa roślin doniczkowych w mieszkaniach
Uprawa roślin z nasion

Obrazek
Ewa Gąska
Pasjonatka ogrodnictwa i botaniki. Specjalizuje się w tematyce oczek wodnych, roślin wodnych i bagiennych. Ma duże doświadczenie w uprawie i rozmnażaniu roślin. Na facebook prowadzi stronę Ogród i Rośliny poświęconą ogrodom, roślinom i architekturze ogrodowej. Moderatorka na forum.oczkowodne.net
Na naszym forum pomaga w działach związanych z oczkami wodnymi:
Założenie i pielęgnacja oczka wodnego
Rośliny do oczek wodnych

Obrazek
Inż. Mariusz Kwiatkowski
Ukończył Wydział Rolnictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Właściciel sklepu internetowego Sadowniczy.pl. Od 20 lat prowadzi gosp. sadownicze, a także doradza działkowcom i ogrodnikom amatorom w zakresie uprawy drzew i krzewów owocowych.
Na forum pomaga w dziale: Sadownictwo

Obrazek
inż. arch. kraj. Piotr Moliński
Architekt krajobrazu, właściciel firmy Ogrody Petrusa (http://ogrodypetrusa.pl/) zajmującej się projektowaniem, wykonywaniem oraz pielęgnacją ogrodów. Pisze bloga o uprawie traw ozdobnych, od kilku lat współpracuje też z naszym poradnikiem. Forowiczom znany jako „Petrus” jest jednym z najaktywniejszych użytkowników naszego forum. Jako ekspert odpowiada na Wasze pytania na forach:
Byliny
Co to za roślina?
Drzewa i krzewy liściaste
Iglaki
Nawozy
Pnącza
Środki ochrony roślin
Trawy ozdobne i bambusy

P.S.
Niebawem prawdopodobnie jeszcze ktoś dołączy do grona ekspertów :-)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator

Re: Eksperci na forum - 2016

Postautor: mmmm5 » 2016-02-02, 08:02

Zacne i wykształcone grono - dziękujemy,skorzystamy :padam:
Pozdrawiam Maria
Kolosy
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Danka » 2016-02-02, 11:20

Też się cieszę, bo czasami miałam problem ze znalezieniem odpowiedzi na swój problem ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2016-02-02, 14:43

Dziękuję Rafale, na pewno wiedza naszych ekspertów pomoże rozwiązać nie jeden problem i wzbogaci naszą wiedzę :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Elzbieta M » 2016-02-02, 19:50

Również się cieszę. A jeśli ktoś ma dołączyć , to może z sadownictwa? Przed nami cięcie drzewek i krzewów , a wydaje mi się , że w tym temacie ciągle mamy jakieś wątpliwości. Bo ogólnie to się wie , ale jak przyjdzie do konkretów , to już gorzej.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Joanna Sadowska » 2016-02-03, 00:07

Witam gorąco, mam nadzieję, źe wspólnie rozwiążemy wiele problemów :)
mgr inż. Joanna Białowąs
Awatar użytkownika
Joanna Sadowska
Ekspert

Postautor: Petrus » 2016-02-04, 13:36

Postaramy się nadrobić sadownictwo wszyscy razem :-) Przeważnie nie ma ogólnej recepty na wszystkie przypadłości roślin, bo wszystko zależy od jakości gleby i warunków uprawy przez każdego ogrodnika. Zazwyczaj mówi się, że każdy ogrodnik ma swoje sprawdzone przepisy, porady i zalecenia :lol:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Zapraszam na moją stronę:
ogrodypetrusa.pl | Wszystko o trawach ozdobnych | Projektowanie i wykonanie ogrodów | Doradztwo ogrodnicze |
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert

Postautor: rafaloku » 2016-02-05, 19:18

Wątek zamykam aby uniknąć przypadkowych pytań w tym wątku. Pytania do Ekspertów proszę zadawać w kategoriach tematycznych, którymi Eksperci się opiekują.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator

Postautor: rafaloku » 2016-02-09, 12:55

Do grona ekspertów dołączyła dziś Pani Ewa Gąska, która będzie pomagać w tematach związanych z oczkami wodnymi :-) Mam nadzieję, że jej rady będą dla Was pomocne.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator

Wróć do Regulamin, Ogłoszenia Admina, Instrukcje, Opinie