Działka Zeni cz2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!

Re: Działka Zeni cz2

Postautor: wasilewska101 » 2013-11-23, 14:28

Chyba to sadzonki datury[ bielunia ], ciekawe jakie kolory .. Może i ja wrócę na wiosnę do tych kwiatów ,kiedyś miałam duże drzewka w trzech kolorach ale jak wnusio zaczął pojadać listki bo stała w domu zrezygnowałam bo się bałam że się zatruje ..
Zenia moje hortensje różowe tez tak mają ,przemarzają ale dopiero na wiosnę , wiosenny mrozek ich załatwia .. W tym roku przytrzymam okrycie aby zarzucić na nie jak będą nadawać przymrozki
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Iga51 » 2013-11-23, 15:47

A ja moje hortensje lekko odkryłam dzisiaj. Muszę o nie dbać, bo mam tylko 2. :hyhy: U nas jest za ciepło. W tej chwili za oknem mam 10,5 stopnia. Chyba w dzień będę odkrywać, przynajmniej do środy. Dopiero w środę ma się na tydzień ochłodzić, a po tygodniu znowu cieplej. :)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Zenia » 2013-11-23, 22:25

Witam w ten mglisty wieczór. :D . Mgła taka że przez okno bloku na przeciwko nie widzę. :lol: . Byłam na spacerku..dość ciepło a moje roślinki okryte. :roll: . Myślę że chciała bym ze względu na nie aby już była zima. ;) . Ponoć w przyszłym tygodniu ma nadejść. Taki człowiek nie dogodny..raz nie lubię zimy innym razem nie mogę się doczekać. :rotfl: . A wszystko przez te moje bałwanki. :P

Elu...tak , to moje datury. Ciekawe co z nich wyrośnie. Czy mi się uda je przezimować. Wielki znak zapytania. Ale kiedyś trzeba spróbować..a nóż się uda. :lol:

Janinko...datur nabyłam trzy . Różową, białą i białą podwójną. Ta podwójna coś długo puszcza korzonki. Te pozostałe puściły w try miga. :lol: Co do hortensji...w przyszłym roku na wiosnę nie będę się spieszyć z ich odkrywaniem a przeważnie tak robiłam. Chciałam szybciutko po zimie mieć wysprzątane. Jak to nic nie pomoże to szkoda mi miejsca na tą hortensje. :oczami:

Igo..mam tylko o jedną hortensję więcej od ciebie :rotfl: . Nie liczę tych ukorzenionych w tym roku bo coś licho wyglądają i nie wiadomo czy zimę przetrzymają. Zachorowałam na nie od tego roku. Już sobie notuję jakie jeszcze bym chciała zdobyć. :hyhy: Niemniej to na razie plany...zima się zbliża a wraz z nią jak co roku planowanie. Obrazek

Skoro już o hortensjach...to moje hortensje. :lol: Drzewiasta Glandiflora.

Obrazek

Obrazek

Magical Candle.
Obrazek

Grymaśnica... :lol:
Obrazek
Pozdrawiam Zenia

Działka Zeni cz2
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Iga51 » 2013-11-23, 22:47

Jakie one śliczne..... :orany:. Szkoda, że nie zrobiłam zdjęć jak moje kwitły. Różowa miała tylko 3 kwiaty, a biała 6. Ale biała miała mniejsze kwiaty. Na wiosnę koniecznie będę szukała nowych, bo też na nie zachorowałam (dzięki forum). Zeniu, u nas było dzisiaj tak ciepło, że ja moje odkryłam na dzień. Wieczorem znowu przykryłam. :)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Danka » 2013-11-24, 10:25

Hortensje są bardzo ładne. Ja jesienią dokupiłam dwie. U mnie także ciepło więc niektóre rośliny dostały tylko igliwie. Teraz czekam na dłuższą prognozę pogodową :roll:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Mirabela » 2013-11-30, 23:11

Zeniu, swoje kupione hortensje Wanilia, Pinky Winky okryłam włókniną przy korzeniach i część łodygi. Pewnie w tym roku śnieg nie dopisze jak w zeszłym i dlatego przykrywałam stroiszem ziemię wokół krzewów.
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Postautor: Bettiw » 2013-12-01, 14:19

Ja w tym roku czynię pierwsze próby z daturami, cieszę się że puściły korzonki dzisiaj będę wsadzać do ziemi, Twoje datury jakiego są koloru, czy sama robisz sadzonki co roku i jak się udają, bo mi z 5 patyków 3 puściły korzenie, ale czy przetrwają zimę na parapecie to się okaże.
Widzę że nie tylko ja mam mieszane uczucia co do hortensji ogrodowej, ciągle sprawia kłopot, albo przemarznie, albo słabo kwitnie, (tylko sentyment ją uratował, bo to pierwsza moja własna sadzonka) tym bardziej że mało miejsca jest w ogrodzie, a piękne nowe bezproblemowe odmiany hortensji kuszą w ogrodniczych sklepach, ja mam już postanowione na wiosnę dokupić bukietowe.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Merghen » 2013-12-02, 08:51

Już macie wszystko pookrywane? To ja jestem jeszcze w lesie. Dopiero w piątek będę okrywać i kopczykować :zalamany:
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: wasilewska101 » 2013-12-02, 09:29

U mnie przymrozki to też już okryłam włókniną hortensje i azalie japońskie .. Na wrzosy zarzuciłam iglaki bo wiatr wieje mroźny i może ich uszkodzić bo śniegu jeszcze nie było a mógłby najpierw spaść a później mrozić ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Zenia » 2013-12-02, 22:01

Igo...to mamy następną chorobę hortensjową. A co tam, jedna choroba mniej czy więcej :lol: . Ja także będę chciała zdobyć jeszcze inne. Sęk w tym że nie wiem gdzie je wsadzę. One potrzebują trochę cienia a takie miejsca już u mnie pozajmowane . Myślę jednak że jak już zdobędę to i miejsce będzie musiało się znaleźć. :hyhy:

Danusiu..u mnie nocne przymrozki dalej bywają, choć w dzień nawet dość ciepło. Przynajmniej dzisiaj tak było. Wczoraj wiał silny paskudny wiatr. Co do roślinek..u mnie także część tylko pod igliwiem, część dostało agrowłókninę. Myślę że to powinno im wystarczyć. :roll:

Mirko..ja w środek dałam gałązki świerkowe i to wszystko okryłam agrowłókniną. Na dole usypałam kopczyk z ziemią. Powinno to im wystarczyć. Bardzo ładną kupiłaś hortensje Vanilie ..jest na mojej liście do zdobycia na wiosnę. :lol:

Beatko..także nie mam większego doświadczenia z daturami. Zdobyte patyki owszem ukorzeniły się łatwo. Gorzej będzie z ich przezimowaniem. Troszkę się o to martwię. Wydzieliłam jeden pokój dla tych zimujących a zarazem zapowiedziałam M aby pod żadnym pozorem nie odkręcać tam kaloryfera. :rotfl: . Miejmy nadzieję że się uda. Co do hortensji ogrodowej słusznie. Moja dostała ostatnią szansę..ona wie co ją czeka w razie... ;)

Małgosiu...może twoje roślinki na tym skorzystają że jesteś jeszcze w lesie. :lol: . Troszkę za szybko okryłam swoje ale kto mógł wiedzieć. I tu jest ten plus posiadania działeczki na miejscu. Ja gdyby nadszedł przymrozek i bym pojechała to roślinki pewnie zdążyły by zmarznąć. ;-)

Janinko..święte słowa. Tak powinno być, najpierw śnieg a potem mróz. Niestety nigdy nie jest tak jak byśmy sobie życzyli. Także gałązkami pookrywałam wrzosy..jak na razie ładnie wyglądają.

Obrazek

Obrazek

A to nie wiem co to...nawet jeśli chwast to pięknie się przebarwił. :lol:

Obrazek
Pozdrawiam Zenia

Działka Zeni cz2
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Iga51 » 2013-12-02, 23:11

Tak Zeniu, ja dzięki forum to nie tę jedną chorobę załapałam. :zalamany: Choruję na hortensje, trawy ozdobne, żurawki, chryzantemy, paprocie. Nie wymieniam dalej, bo mi zdrowia nie starczy i w dodatku leku na te choroby nie ma. Trzeba zakasać rękawy, opróżnić sakiewkę i brać się do roboty.
Od Eli dostałam dwie młodziutkie sadzoneczki hortensji, oglądam je co chwilę. Stoją sobie w kuchni i poczekają do wiosny. A wiosną i tak będę szukała jeszcze, bo choroba jest dość poważna. Chcę duuuuużo. :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: wasilewska101 » 2013-12-02, 23:21

Piękny ten chwast ,warto go przechować choćby dla koloru pięknych liści
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Zenia » 2013-12-06, 20:57

Igo...trzeba jednak przyznać że te nasze choroby są bardzo przyjemne i tego się trzymajmy. :lol: . No może jeszcze tego aby ta choroba za nadto się nie rozprzestrzeniała przynajmniej u mnie. Niestety ogród nie z gumy, choć na razie to mi nie grozi. Po wiosennej powodzi miejsca trochę jest. ;)

Janinko... a ja tak po cichutku liczę na to, że ten chwaścik okaże się że to nie taki zwykły chwaścik. :rotfl:

No cóż...pogoda u mnie pewnie jak u większości, trochę powiało teraz pada śnieg. Ciekawe czy do rana się utrzyma bo na termometrze zaledwie - 1. Troszkę ponuro się zrobiło w moim wątku...dziś pokażę parę moich różyczek których niestety już nie mam. ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Zenia

Działka Zeni cz2
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Danka » 2013-12-06, 21:03

Piękne były. Szkoda, że już ich nie ma. Ale takie jest nasze ogrodowe życie. I dobrze, że nie znosi pustki. Na pewno coś w to miejsce posadzisz :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: wasilewska101 » 2013-12-06, 21:49

Piękne róże .. U mnie za to róże są coraz piękniejsze a sporo bylin wymiękło.. Aby tylko znowu wiosna nie była deszczowa bo i róże nie wytrzymają nadmiaru wody.. Za to ostróżek wysiało się sporo tylko pewnie niebieskie a białe i różowe znowu muszę dokupić ale już posadzę na nowym ogrodzie bo tam suszej ..
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oto mój piękny ogród!