Dżdżownice kalifornijskie

Naturalne metody uprawy, biopreparaty, nawozy organiczne, ogród przyjazny dla ptaków i innych stworzeń.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-02, 21:30

Dżdżownice kalifornijskie

Post autor: Przemek »

mam pytanie, odnośnie hodowli dżdżownic kalifornijskich a mianowicie czy można je hodować w termo-kompostowniku?
Z góry dziękuje za odpowiedź
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Absolutnie nie.
Awatar użytkownika
Przemek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-02, 21:30

Post autor: Przemek »

nie można ich hodować ze względu na zbyt wysoką teperaturę jaką uzyskuje się termo-kompostowniku?
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Chociaż pochodzą z cieplejszego kilmatu i nie znoszą przymrozków to zbyt wysoka temperatura jest dla nich równie zabójcza...
Docelowa teperatura osiągana w termokompostownikach sięga często wartości z zakresu 55 - 65 stopni, a to zdecydowanie za ciepło.
Można je z powodzeniem hodować w specjalnie do tego celu przygotowanym standardowym kompostowniku, gdzie będą miały możliwośc "wędrowania" pomiędzy warstwamii materii organicznej o różnej temperaturze.
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Mam pytanie ,czy może ktoś ma dżdżownice kalifornijskie w kompostowniku? i jak się one sprawują ?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Evqa ja od wielu lat hoduje dżdżownice kalifornijskie, a sprawują się bardzo dobrze ;-) :lol:
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Jeszcze jedno pytanie laika: czy masz taki specjalny kompostownik z przegrodą , czy "żyją" sobie w pryźmie ?
ODPOWIEDZ