Duże bonsai ???

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marguerite
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 115
Rejestracja: 2017-07-02, 16:51

Duże bonsai ???

Post autor: marguerite »

Czy dereń kousa, żylistka, ognika szkarłatnego, bożodrzew, jarzębinę i kasztanowca
można uprawiać w donicy ?
Czytałam, że nie, ale dowiedziałam się, że te krzewy i drzewa, które mają bardzo "rozgałęziony" system korzeniowy, lub bardzo długi korzeń palowy i nie są dostosowane do życia w donicy
(mogą żyć tylko w gruncie), można odpowiednio przycinać (korzenie i gałęzie) i formować je
na tzw. duże bonsai.
Czy ktoś już robił ten rodzaj bonsai z tego typu roślin lub wie coś na ten temat ?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Duże bonsai ???

Post autor: Petrus »

Wymienione przez ciebie gatunki raczej nie nadają się do sadzenia w donicach, chyba że wybierze się odmiany karłowe. W sumie jak ktoś uprze się to można je posadzić do donicy ale muszą być ona bardzo duże np. 1m x 1m x 1m. Wtedy rośliny będą dobrze wyglądały. W małych będą się męczyć, chociaż wtedy można to wykorzystać w celu zrobienia drzewka bonsai. Młoda sadzonka drzewa, które ma palowy system korzeniowy można posadzić w donicy. Taki korzeń po prostu będzie się zawijał w donicy i roślina da radę rosnąć.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ