Kirengeszoma dłoniasta - uprawa, pielęgnacja

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
mariuszjbie
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 36
Rejestracja: 2010-05-29, 11:35

Kirengeszoma dłoniasta - uprawa, pielęgnacja

Post autor: mariuszjbie »

Kupiłem sadzonkę Kirengeszomy - przesadziłem do ziemi, postała tydzień i padła - liście się pozwijały, pojawiły się czarne plamy na liściach i łodygach - nagle... No i już zapewne nie jest do uratowania, ale co mogło być przyczyną, czy wie ktoś może? Czy to choroba czy coś innego?
Obrazek

Obrazek
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Post autor: witeks1968 »

Przez tydzień mogło się z nią wiele dziać, a my nie jak dokładnie było.Wygląda to na zwykłe usychanie, chyba, że ktoś był nadgorliwy w podlewaniu i też mogą nastąpić podobne objawy.Rozumiem, że warunki były zgodne z instrukcją od tego gatunku.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

A do jakiej ziemi została posadzona? Ma specyficzne wymagania, ziemia musi być bezwapienna. Czy przesadziłeś jej do tej doniczki, którą widać na zdjęciu? Czy nie jest za mała? Sadzonka widać sporych rozmiarów, może szkodziłeś za mocno młode korzenie. a po przesadzaniu roślin zwykle występuje zjawisko obwiędnięcia, które może trwać jakiś czas, zależny od rośliny i warunków w jakie występują po przesadzeniu.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Wygląda tak jakby była trochę niestarannie przesadzona do tej nowej doniczki. Wydaje mi się, że można ją przyciąć na około 10 cm, wzmocni korzenie i może ruszy ze wzrostem ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ