Dalie - pielęgnacja, uprawa, sadzenie, przechowywanie

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MS-05
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2008-05-08, 16:10

Dalie - pielęgnacja, uprawa, sadzenie, przechowywanie

Post autor: MS-05 »

Witam serdecznie,

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego nie wzeszły dalie. karpy z ubiegłego roku posadziłam pod koniec kwietnia i do tej pory nic nie widać. :-( Obawiam się, że już nie wzejdą, jakie kwiatki jednoroczne można by posiać na tej rabatce.

Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Albo za wcześnie wsadziłaś i przemarzły, zjadły je ślimaki,albo jeszcze coś innego je podgryzło.Możesz wsadzić jednoroczne np. dalie,lwie paszcze ,astry,cynie itp.
pozdrawiam Elżbieta
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Dalia lubi ciepło i na pewno przemarzły. Możesz wysadzić dalie niskie, aksamitki, astry, żeniszek meksykański, szałwia błyszcząca. W miejsca bardzo cieniste niecierpek. Są to roślinki niskie.Na rabatkach
są też wsadzane pelargonie. Dobór kolorów zależy od Ciebie. Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Hej. Jeżeli zależy Ci na daliach to w centrach ogrodniczych są dalie jednoroczne w doniczkach, jest mnóstwo kolorów.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Joa__
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-21, 00:28

Post autor: Joa__ »

Może źle przechowałaś karpy zimą i zmarzły lub zgniły, albo tak jak już wspomniano za wcześnie je posadziłaś.
Wyobrażam sobie jaka to dla Ciebie strata. Mnie w tym roku spośród 28 dalii nie wzeszły dwie i też bardzo ich żałuję.
Awatar użytkownika
MS-05
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2008-05-08, 16:10

Post autor: MS-05 »

Joa__ pisze:Może źle przechowałaś karpy zimą i zmarzły lub zgniły, albo tak jak już wspomniano za wcześnie je posadziłaś.
Wyobrażam sobie jaka to dla Ciebie strata. Mnie w tym roku spośród 28 dalii nie wzeszły dwie i też bardzo ich żałuję.
Witam serdecznie,

Pewno jest tak jak mówisz, przemarzły. Wydawało mi się, że dobrze je zimą przechowywałam, na strychu, przysypane warstwą ziemi, no ale cóż stało się. Żałuję bardzo, bo w zeszłym roku były piękne. W tym roku kupiłam i posadziłam byliny, które zimują w ziemi i nie przemarzają.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Małgorzata
ODPOWIEDZ