Czym zastępować wycofywane środki?

Preparaty ochronne, ich zastosowanie, przygotowywanie rozcieńczeń, opryski.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Czym zastępować wycofywane środki?

Post autor: Merghen »

Cieszę się,że będąc laikiem mogę zapytać kogoś o dużym doświadczeniu. Środki ochrony roślin to dla mnie ogromny labirynt. Może na początek dwa pytania:
1/Przez jakis czas na rynku był bardzo dobry środek o nazwie Biochikol. Czy istnieje jakis jego odpowiednik?
2/Wiem też,że co jakiś czas są wycofywane pewne środki ochrony i są zastępowane innymi. Czy jest jakaś lista ich odpowiedników? Czy ewentualnie mogę poprosić o podanie takiej listy?
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Target
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 2011-02-08, 18:25

Re: Czym zastępować wycofywane środki?

Post autor: Target »

- Mogę się mylić, ale niestety chitozan występuje tylko w postaci preparatu Biochikol.
- Niestety również nie ma na rynku jednolitej listy odpowiedników. Najlepszym rozwiązaniem jest ściągnięcie ze strony ministerstwa a Rolnictwa
http://www.bip.minrol.gov.pl/DesktopDef ... 7&LangId=0
aktualnego rejestru środków w postaci pliku Excela i przefiltrowanie po nazwach substancji aktywnych
Dr inż. Janusz Mazurek
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Czym zastępować wycofywane środki?

Post autor: Merghen »

Dziękuję za odpowiedź choć trochę rozczarowałam się faktem, że nie ma środka zastępczego dla Biochikolu. Jeśli chodzi o tę listę to spróbuję ją sobie jakoś zrobić przez porównanie substancji czynnej.

Ostatnio przeczytałam o nowym środku Polyversum. Jakie jest jego działanie?
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Czym zastępować wycofywane środki?

Post autor: rafaloku »

Kilka slów o Polyversum znajdziesz w naszym poradniku: Polyversum WP - opinie, jak stosować, dawkowanie, cena
Rafał
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Czym zastępować wycofywane środki?

Post autor: Merghen »

Właśnie ta notatka mnie zainteresowała ale chciałabym się dowiedzieć czy może on w jakimś względzie zastąpić np. Biochikol - tzn. czy efekt końcowy, pomijając wcześniejsze, będzie taki sam.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
ODPOWIEDZ