Cześć !!!

Jeżeli właśnie dołączasz do naszego forum i nie wiesz gdzie napisać pierwszy post, zrób to tutaj! Chętnie się z Tobą przywitamy :-)

Cześć !!!

Postautor: jacekiksel » 2018-05-09, 11:09

Mam na imię Jacek i w ogrodzie mam 4 rodzaje winorośli. Z każdej chciałbym w tym roku zrobić oddzielne wino, aby do tego doszło muszę zadbać o jej owoce, dlatego się tu zapisałem, gdyż mam wrażenie iż moja wiedza na temat hodowli winogron jest jednak uboga:-))).
Po za tym pierwszy raz zakupiłem truskawki pnąco-wiszące i tez liczę na doświadczenie i porady innych.
Czy jest tu specjalny blog dla moich zainteresowań?
Pozdrawiam
jacekiksel
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Re: Cześć !!!

Postautor: Sylwia,Gosia » 2018-05-09, 15:18

Witaj Jacku !
Nie wiem jak jest na innych forach , ale mam wrażenie , że to jest najlepsze . Jest tu wszystko ,a nawet więcej .
Możesz otworzyć swój wątek w "Oto mój piękny ogród " i pokazać wszystko co rośnie u Ciebie , radość dzielona z innymi , jest podwójną radością :) . Jeżeli coś szczególnie Cię interesuje , możesz u góry wrzucić hasło do naszej wyszukiwarki i poczytać różne artykuły na dany temat jak i o doświadczeniach forumowiczów .
Jeśli zaś masz konkretny problem z uprawą jakiejś rośliny i potrzebujesz rady ,czy opinii , wówczas zakładasz nowy temat lub piszesz w istniejącym już , w poszczególnych działach takich jak np. "Skalniaki" , "Pnącza" " Iglaki " itp. , zamieszczając najlepiej fotki danego problemu , a nasi profesjonalni eksperci odpowiedzą na Twoje pytania .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: Danka » 2018-05-09, 20:38

Witaj Jacku.
Są wśród nas osoby, które uprawiają winogron. Więc myślę, że w razie problemów coś Ci doradzą.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Postautor: natalia700 » 2018-05-31, 10:18

Witaj Jacku.
Napisz nam więcej - jakie odmiany, gatunki zasadziłeś? Jaka gleba? Miejsce słoneczne czy umiarkowanie zacienione ? Widzisz na winogron wszystko ma wpływ A na wino nawet to o o jakiej porze dnia zbierasz kiście.
Uprawa winorośli zajmuje się od 20 lat. Zaczynałam podobnie do Ciebie. Teraz mam małą winniczkę i wielu jej wielbicieli.
Podeślij nam kilka zdjęć. Pozdrawiam Natalia
natalia700
Witamy na forum!
Witamy na forum!

Postautor: Elzbieta M » 2018-05-31, 17:44

U nas na forum o winorośli pisał bardzo wyczerpująco Kapitan. Może tu coś znajdziesz.
deserowe-odmiany-winorosli-polecane-do-polskich-warunkow-t6900.html

Albo poszukaj jeszcze w dziale sadownictwo
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Wróć do Jesteś nowy? Tutaj się przywitaj!